etina English Rusky

Čtvrteční den byl již ve znamení vytrvalostních závodů „LeSlovakiaring“. Janík, motorsport, constructors, Slovakiaring, 2019 | Constructors F1 Constructors F1

Čtvrteční den byl již ve znamení vytrvalostních závodů „LeSlovakiaring“.

P.Janíková/Janík Motorsport | 19.6.19 | Aktuálně

LE....2019

Krátkou pauzu mezi závodními víkendy využil tým Janík Motorsport opět na maximum.

Ve dnech 19. a 20.6.2019 zavítal na slovenský okruh Slovakiaring, kde měl po oba dny opravdu nabitý program.

První den na Slovensku byl věnovaný především testování s vozem Norma M30 LMP3, kde se na voze postupně vystřídal Václav Janík a Petr Klipp.  Téměř 200 odjetých kilometrů dokonale prověřilo jak kondici obou závodních jezdců, tak především  techniku vozidla  a tým zahájil přípravy na druhou polovinu okruhové sezóny.

2

Čtvrteční den byl již ve znamení  vytrvalostních závodů „LeSlovakiaring“. Na třetí startovní pozici se postavil, za náš tým, vůz KTM X-BOW R s posádkou Martin Kalvas – Pavel Malý. Tuto pozici dokázal Martin Kalvas skvěle zužitkovat a po vyrovnané jízdě zajížděl na první tankování z prvního místa absolutně. Za zmínku stojí i nejrychlejší čas 2.27.193 v úvodní části závodu. První trojice vozů sváděla souboj jednak na trati, tak v boxech po celý závod. Během 6 hodinového závodu dokázala rozhodnout každá drobnost a díky správně zvoleným konstantním časům se KTM stále drželo čela závodu.

4

Žádné velké drama nepřinesla ani druhá polovina a Martin Kalvas tak šachovnicovou vlajku nakonec projel jako 2. absolutního pořadí i divize 6.

1

Což znamená důležitý bodový přínos do hodnocení tohoto  vytrvalostního šampionátu.

3

Další závod LeSérie se koná na mosteckém Automotodromu, dne  5.9.2019, opět jako 6 hodinovka. Ani zde nebude náš tým chybět na startu.

Štítky

Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo