Václav Šafář zvítězil na Hungaroringu v obou závodech formule 4 F4, V.Šafář,FIA CEZ, f1, formule 1 | Constructors F1

etina English Rusky

Václav Šafář zvítězil na Hungaroringu v obou závodech formule 4 F4, V.Šafář,FIA CEZ, f1, formule 1 | Constructors F1 Constructors F1

Václav Šafář zvítězil na Hungaroringu v obou závodech formule 4

V.šafář st./foto M.Nováková,J.Zeman | 15.4.19 | Aktuálně

Formule 4 2019

Dvacetiletý reprezentant Autoklubu České republiky zvítězil na maďarské trati v úvodním podniku FIA Central Europe Zone (FIA CEZ), které se jede současně také jako ESET V4 CUP a Mezinárodní mistrovství ČR na okruzích.

1Kategorie F4 jede společné závody s kategoriemi F3 a formulemi Renault, takže se do závodu přihlásilo 20 jezdců. Českou republiku v závodech formulí reprezentoval Šafář jen s Tomem Beckhäuserem, jedoucím s formulí 3. Vašek Šafář zvítězil jak v sobotním, tak v nedělním závodě před Rakušanem Fürtbauerem a Rumunem Morosanem, kteří si  v obou závodech za českým vítězem jen prohodili pořadí. Kromě vítězství udělal Šafář na Hungaroringu nový rekord s vozem F4 v závodě FIA CEZ a to časem 1:46,457 min.

2

Z obou Vaškových vítězství bylo náročnější to ze soboty, protože v sobotní kvalifikaci byl český jezdec druhý za Fürtbauerem a navíc se mu nepovedl start a musel dohánět ztracené pozice. V nedělním závodě už měl Šafář úlohu jednodušší – svým soupeřům z kategorie F4 doslova ujel a v absolutním pořadí dokončil závod na 7.místě, za superrychlými formulemi 3 a dvoulitrovými monoposty celkového vítěze Brajnika, Beckhäusera, Colou, Magyarem, Heflerem a Penzésem.

3

4

Šafář si tak se svými týmy GT2 Motorsport a Chabrmotorsport odváží z úvodního závodu sezony maximum bodů v bodování formule 4.

Galerie

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2020) Copyright © (2011) Constructorsf1.com