4. velká cena 2005 : Grand Prix S A N M A R I N A - Imola - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

4. velká cena 2005 : Grand Prix S A N M A R I N A - Imola - komentář

L.Pecháček/foto J.Křenek | 24.4.04 | Komentáře - L.Pecháček 2005

KONEČNĚ!!! Tohle si říkali po skončení GP San Marina v Imole nejen fandové Ferrari F1, ale i ....

KONEČNĚ!!!

Tohle si říkali po skončení GP San Marina v Imole nejen fandové Ferrari, ale i všichni příznivci Formule 1. Konečně zase po létech viděli závod, který v závěru budil jejich euforie. Při tom to ze začátku na nějaký mimořádný závod nevypadalo. Michael Schumacher si s novým F 2005 na kluzkém okruhu, kde už 7x zvítězil, jen prověřoval schopnosti své i vozu. V sobotu pak už byl nejrychlejší. Za to v poslední nedělní dopolední kvalifikaci vyjel s tratě a byl z toho až 13. čas a místo na startu v 7. řadě. Pole position si vyjel s náskokem 3 tisícin sekundy Kimi Räikkönen s vozem McLaren před Alonsem s Renaultem. Za nimi byli Button (BAR) a Webber (Williams). Ve druhém McLarenu startoval tentokrát místo stále zraněného Montoy Rakušan Wurz a ve druhém Red Bullu Liuzzi místo Kliena.

Oba jezdci v první řadě odstartovali výborně a brzy si vybudovali solidní náskok na soupeře. Räikkönen vedl před Alonsem, Buttonem, Trullim, Webberem, Satem, Wurzem a Villeneuvem. První odpadl už v 5. kole Fisichella - potřetí za sebou! Brzy ho následoval i vedoucí Räikkönen - údajně s poruchou řízení. Odpadl i Barrichello s druhým vozem Ferrari, který po australském 2. místě ještě nebodoval. Michael Schumacher se pozvolna propracovával dopředu. Měl zřejmě těžší vůz s plnou nádrží, protože doplňoval palivo až jako poslední téměř v polovině závodu. To už byl 3. za Alonsem a Buttonem. Při druhém dotankování byl u boxu jen minimálně dlouho Dostal se tak těsně za vedoucího Alonsa a začal na něho tvrdě dorážet. Jenže Alonso nezpanikařil. Odrážel jeden útok za druhým a Schumacher nenašel skulinku k předjetí. Byl to strhující souboj dvou největších současných soupeřů jaký už dlouho nebyl k vidění. V přímém souboji tak Alonso potvrdil, že je zatím současnou jedničkou a Michael Schumacher že bude s novým vozem brzy schopen nejen vítězit, ale bojovat i o titul. A tak už se můžeme těšit na další GP 8.května. V Imole byl doma Schumacher, ve španělské Barceloně to bude Alonso.

Pořadí v cíli: 1. Alonso (SPA) Renault, 2. M.Schumacher (GER( Ferrari, 3. Button (ANG) BAR-Honda, 4. Wurz (RAK) McLaren-Mercedes, 5. Sato (JAP) BAR Honda, 6. Villeneuve (CAN) Sauber-Petronas, 7. Trulli (ITA) Toyota, 8. R.Schumacher (GER) Toyota - ale pozor! Po závodě byl potrestán 25-sekundovou penalizací za bezohlednou jízdu v pit lane, takže 8. byl Heidfeld (GER) Williams-BMW

Celkově po 4 závodech: 36 Alonso, 18 Trulli, 10 Fisichella, M. Schumacher a R.Schumacher, 9 Coulthard, 8 Barrichello a Montoya, 7 Räikkönen a Webber,6 Heidfeld a Button, 5 Wurz, 4 Sato, 3 Villeneuve a Klien, 2 Massa.

Týmy: Renault 46, Toyota 28, MCLaren 24. Ferrari 18, Williams 13, Red Bull 12, BAR 10, Sauber 5.