GP F1 Evropy:po GP, F1, formule 1, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1

GP F1 Evropy:po GP, F1, formule 1, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

GP F1 Evropy:po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 27.6.10 | Komentáře - M.Sanytrák 2010

V kvalifikaci zvítězil S. Vettel před M. Webberem, Hamilton tentokrát skončil třetí. Po startu ....

V kvalifikaci F1 zvítězil S. Vettel před M. Webberem, Hamilton tentokrát skončil třetí. Po startu vyráží jako střela dopředu Vettel, za ním Hamilton, Alfonso, Massa, Webber se propadl na páté místo. Hamilton si stěžuje na lehké poškození vozu, došlo ke kontaktu. Ve druhém kole Vettel náskok 1,6 s. M.Webber se propadl až na deváté místo. 3. kolo M.Schumacher z 15. místa je již na 11. místě. Desáté kolo, Webber naráží zezadu do Kovaleinena a Webber letí vzduchem, několikrát se obrací a naráží do svodidel, na trať vjíždí saffetty car a všichni zajíždí do boxů a využívají saffetty caru pro přezutí pneumatik.Webber odchází po svých bez zranění. Auto je doslova na hadry. Ale tým Mercedes GP to prokaučoval a M.Schumacher díky dvojité výměně gum se propadá až na 21 .místo. SC odjíždí v 15.kole, Vettel ihned vyráží do předu. Barrichello je na pátém místě. Alonso na devátém místě, Massa na sedmnáctém. Kobajaši díky tomu, že nebyl na výměně gum, je v 16 .kole na třetím místě. L.Hamilton dostal penalizaci za předjetí SC, trestem je průjezd boxovou uličkou. Trest si odbyl v 28. kole. Ale i přesto zůstává na 2 .místě.

K.Čandhok B.Senna

32.kolo, Vettel, Hamilton, Kobajaši, zatím vypadli Weber a Kovalainen.4.místo zaujímá J.Button, který čeká, až pojede Kobajaši do boxů k výměně pneumatik, 36.kolo M.Schumacher je na 17.místě. 51.kolo vypadá pro poruchu N.Hulkenberg - proražená zadní pravá pneumatika.

52.kolo-vede Vettel, 8 s. před Hamiltonem , Kobajašim, Buttnem a Barrichelem . 53.kolo zajíždí do boxu Kobajaši a propadá se tak až na 9.místo, 1:38:968 min nejrychlejší kolo –M.Schumacher., 1.38:766min J.Button nejrychlejší kolo v 55.kole závodu.

GP : 1. S.Vettel , 2. L.Hamilton, 3. J.Button