GP F1 Malajsie: po F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

GP F1 Malajsie: po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 5.4.09 | Komentáře - M.Sanytrák 2009

J.Button opět na bedně, husarský kousek týmu Scuderia Ferrari v kvalifikaci.

J.Button opět na bedně, husarský kousek týmu Scuderia Ferrari F1 v kvalifikaci.

Druhá letošní velká cena byla po dlouhé době v seriálu velkých cen přerušena před polovinou závodu díky silnému lijáku. Body se tak dělí na půlky. Kvalifikaci vyhrál s přehledem J.Button, druhý byl tentokrát Trulli. Při kvalifikaci se zase stal husarský kousek týmu Scuderia Ferarri Marlboro, jedná snad o pokračování výpadků týmu z minulého roku?Díky kiksu týmového velení se dostal F.Massa se dostal až na osmé místo na roštu.jeho výsledek v tréninku ukolébal a tým jej již do dalších kvalifikačních kol neposlal, Felipe tak akorát sledoval z boxu, jak jeho čas překonávají ostatní piloti. Horko nebylo jen ve vzduchu, ale i ve stáji McLaren Mercedes, bohužel lhaní a různé krytí L.Hamiltone, které se s ním potáhne celý život, dostalo „na ulici“ i sportovního ředitele D.Ryana, který byl vyhozen na hodinu ( extempore Hamiltona v Austrálii, čímž i Lewis přišel o všechny body z prvního závodu) Vzduch 35stupňů Celsia, v kokpitu se jezdci vařila na 70°. Hne dv prvním kole po startu vypadl N.Piquet a H.Kovalainen, ve druhém kole má smůlu Robert Kubice, kterého zradil motor.