Grand prix Číny vyhrál Lewis Hamilton ale .... F1, formule, 1, Skokan, skokan roku , skokan roku F1 | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix Číny vyhrál Lewis Hamilton ale ....

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 20.4.14 | Komentáře - M.Sanytrák 2014

F1

Grand prix formule 1 Číny vyhrál způsobem start cíl opět Lewis Hamilton, který tak poprvé ve své závodní kariéře dosáhl na 3tí vítězství v řadě. Po startu se do předu dral Felipe Massa, který měl kontakt a i tak se udržel na 5tém průběžném pořadí, při jedné ze zastávek  však poškozená matice zadního kola způsobila, že Massa se dostal až na poslední místo, jeho brilantní jízda však na body v konečném pořadí nedosáhla. Williams Martini Racing má prostě na víc, jenom toho využít. Lewis Hamilton si vyjel na druhého N.Rosberga v cíly 19 s náskok. Rosberg jasně konstatoval, že se mu v Číně snad pokazilo uplně všechno, předevsším mu nefungoval telemetrie vozu a jel tak na slepo.

Kuriozním bylo odmávnutí šachovnicového praporku 2 kola před ukončením závodu, takže grand prix se jela nokonec na místo 56 na 54 kol.

Scuderia Ferrari F1 tým  může slavit, první podium  v letošním roce. Alonso po závodě řekl, že bojuje dál a že nic není ztraceno.