Grand prix formule 1 2015 Singapuru vyhrál Sebastian Vettel F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix formule 1 2015 Singapuru vyhrál Sebastian Vettel

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 20.9.15 | Komentáře - M.Sanytrák 2015

F1 2015

Dramatickou grand prix Singapuru formule 1 v letošním roce vyhrál Seabstian Vettel na Ferrari, druhý skončil Daniel Ricciardo a na třetím místě se umístil stájový kolega S.Vettela Kimi Räikkönen. Sebastian Vettel získal v Singapuru již své  čtvrté vítězství ve formuli 1.Celý závod již od počátku byl dramatický, dá-li se to tak nazvat. Sebastian Vettle vystartoval a dojel do cíle prakticky způsobem start/cíl. Scuderia Ferrari jde dopředu.  Ze závodu odstoupili Hamilton, Button, Alonso a massa pro technické závady. . Na trati byl vyhlášen virtuální saffety car po havárii, kterou způsobil Hulkenberg s Massou.

Virtuální saffety car způsobil to, že jezdi skoro hromadně zajížděli do boaxů k výmněně pneumatik. Mercedesům to tentokrát moc nejelo, vozy Ferarri doslova vládly trati.

Lewis Hamilton dostával v 21 kole informace od maechniků, že má problém s plynovým pedálem a začaly se projevovat technické problémy, které nakonec vedly k jeho odstoupení.

Na trati se procházel v 37 kole neznámý muž což značí nějaký nepořádek v organizaci , na trať musel vyjet saffety car.

Zvláštní příkaz dostal z boxů Verstapen, pustit před sebe stájového kolegu Sainze, což však kategoricky odmítla  po závodě řekl, že netuší proč takový příkaz dostal.