etina English Rusky

Grand prix formule 1 Kanady 2022 vyhrál s přehledem Max Verstappen. F1, formule 1, constructors, grand prix , Kanada, Max verstappen, | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix formule 1 Kanady 2022 vyhrál s přehledem Max Verstappen.

Formule 1 - grand prix - Kanada 2022

Start se povedl  a Max Verstappen vyrqazil dopředu a dovedl pole position do cíle.

Poskočil opět v přůběžném pořadí mistrovství světa. Závod byl dramatický až do konce. Po třech kolech po ataku Magnussena na stratu, byl ten upozorněn na zajetí do boxu a celé pořadí se začalo míchat. V 19.kole musel z krásné bodované pozice odstoupit Mick Schumacher, který po startu sice klesl níže, ale pořád sed ržel v závodě.

1

2

Celý konec závodu od 49.kola po bouračce Cunody ovlivnil safety car, kde se celé startovní pole sjelo dohromady. A závodit se začalo nanovo. Max byl tlačen Sergiem na Ferrari a dokázal, že je opravdu mistrem svého oboru. Bezchybná jízda. Obrovskou radost měl v cíli Lewis Hamilton a jsem tomu rád. Po dojetí závodu byl 5 sekundami penalizovat F.Alonso .

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo