Grand prix formule 1 v Monte Carlu vyhrál Nico Rosberg . Formule 1 , F1, závody, okruhy, konstrukce, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix formule 1 v Monte Carlu vyhrál Nico Rosberg .

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 26.5.14 | Komentáře - M.Sanytrák 2014

F1

Nico Rosberg vyhrál způsobem start - cíl. Po startu hned v první m kole vyjkel okruh vMonte Carlu safety car.Nico Rosberg však vládl startovnímu poli, za ním ihned vyrazil Lewis Hamilton. V různých mediích se dnes ráno píše o porušení pravidel v kvalifikaci,ale komisaři nic nezjistili a Nico startoval z pole position. Co se s talo, v posledním kole Nico vyjel mimo trať a tak nemohl defacto Lewis dál pokračovat v kvalifikaci a zajet třeba rychlejší čas. Hamilton nepodal při předávání cen na podiu Nico Rosbergovi ani ruku a úskočně se díval jinam. Přitom on to byl, kdo dával najevo, že mu něco vlétlo do oka a že nemůže jet naplno během posledních kola závodu. Z boxů zase naopak dostával Nico informace , že by měl šetřit benzín, což spíš vypadalo jako snaha zbrzdit jej , aby Lewis Hamilton mohl zaútočit na první místo. Nico Rosberg však jel kvalitně a bez chyb a první místo, druhé v řadě si nenechal nikým vzít. Dramatičnost letošního závodu byla nejen o boje na prvních místech, ale i v zadních pozicích, kde vypadl z krásného pátého místa V.Bottas pro poruchu motoru, to samé se stalo před ním S.Vettelovi . Daniel Ricciardo zase potvrdil svoji rychlost, uvahu myšlení při závodění a klid a získal opět pro Red Bull Racing třetí pozici. Z boxů startoval Kevin Magnusen ( penalizace z vyřazení F.Massi při kvalifikaci) .P.Maldonado zůstal po startu do zahřívacího kola stát na startovním roštu a start proběhl v jeho podání z posledního místa.