Grand prix Kanady formule 1 vyhrál letos Lewis Hamilton. F1, Formule 1, Lewis Hamilon, grand prix, Kanada, 2017 | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix Kanady formule 1 vyhrál letos Lewis Hamilton.

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 11.6.17 | Komentáře - M.Sanytrák 2017

F1 2017

Grand prix formule 1 Kanady 2017

Z pole position startoval Lewis Hamilon a raketově vyrazil vpřed, v prvním kole C.Sainz má havárii s Grsjeanem, který jej roztočil a on zezadu naráží do vozu F.Massy.  Obrovská havárie hned na začátku dává výjezd saffety caru.

F.MassaSmutný Felipe, který za havárii vůbec nemohl, naopak zprvu  nevěděl,co se děje.

Max Verstappen vyrazil zezadu a dostal se hned na druhé místo za L.Hamiltona, ale dost drze předjel Vettela a urazil mu část pravé strany nosu.

F1 Kanada

Skrumáž ihned po startu grand prix formule 1 Kanady 2017

4.kolo: Hamilton, Verstappen, Vettel, Ricciardo, Perez, Raikkonnen, Ocon,

6.kolo: S.Vettel zajíždí do boxu pro výměnu nosu a pneumatik , na třetí místo se tak dostává V.Bottas.

11.kolo: Max Verstappen odstupuje ze závodu pro  závadu z druhého místa. Tím se V.Bottas dostává na druhé místo grand prix formule 1 v Kanadě za svého kolegu L.Hamiltona.

F1 Kanada 2017

Průběh grand prix formule 1 Kanady byl ve středu závodu celkem normálním, Lewis Hamilton uháněl jen se za ním prášilo, hned za ním držel pevně v rukou  druhé místo V.Bottas.  Za ním se bojovalo o třetí místo mezi Ricciardem, Perezem, Oconem. Především Ocon byl velmi rychlím a Perez neuposlechl týmové režie a doslova brutálně brzdil za sebou rychleji jedoucího Ocona.

Perez

S.Perez brzdil rychleji jedoucího mladšího kolegu, což bylo silně nesportovní.

Toho využil ke konci závodu S.Vettel, který předtím předjel K.Raikkonnena( vůz nevykazoval hodnoty, jaké by měl a Kimi ladil vůz klonflíky během závodu dle pokynů z depa)a předjel před ním jedoucího Ocona a vklínil se mezi vozy Force India. Za vším ale vězel právě S.Perez, který doslova sebral boidy svému týmu.

Carlos Sainz Toro Rosso   0

Lance Strol hrdě nesl vlajku Willimasu  a v Kanadě na domácí půdě získal své první body.

V poháru konstruktérů se dostává Mercedes před Ferrari.