Grand prix Kataru vyhrál s přehledem Max Verstappen na Red Bullu a byla to již 14. výhra v tomto roce. F1 , constructors, Ferrari, Formule, monopost, Max Verstappen, Red Bull. | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix Kataru vyhrál s přehledem Max Verstappen na Red Bullu a byla to již 14. výhra v tomto roce.

Formule 1 - grand prix

Dramatická grand prix formule 1  Kataru od začátku až do konce.

Hned po startu uděla Lewis Hamilton " malou " chybu a bohužel vyautoval se z  velké ceny, chybi přiznal, brzy to zavřel G.Russelovi, který ale mohl pokračovat v závodě. Na trať vyjel safety car.

1

Lewis Hamilton

Do závodu nestartoval Carlos Sainz na Ferrari ( nefunkční palivový systém, co se to stále děje ve Scuderia Ferrari???!!!)
Max Verstappen i přes omezení kol na pneumatikách Pirelli si dojel pro další vítězství ve formuli 1 a jenom potvrdil,, že si titul mistra světa plně zaslouží. Zato jeho kolega Péréz dělal dost velkou ostudu celému týmu a byl několikrát komisaři penalizovat 5 sekundami za přejetí čáry, ale nebyl sám.

Bohužel závod byl velmi náročný, teplota vzduchu se pohyboval přes 30 stupňů celsia a teplota v kokpitu byla doslova závratná. Logan Sergean právě ze zdravotních důvodů odstoupil ze závodu, byl přehřátý. Na konci závodu bylo na pliotech vidět velké vyčerpání.
Piloti stáje McLaren si vedli velmi dobře a samotný McLaren jde dost dopředu, uvidíme, jak tomu bude příští rok. Tým Alfa Romeo F1 si odvezl šest bodů a v Kataru předhonil tým HAas F1 v průběžném pořadí poháru konstruktérů, jsme sám velmi zvědav, jak to letos všechno dopadne.

Red Bull F1 získal jak pohád konstruktérů , tak i titul mistra světa.