KRYŠTOF KOUBLE a JAROSLAV VANÍČEK POSÍLÍ ACCR CZECH TALENT TEAM. ACCR, CZECH,TALENT TEAM, CR, 2019 | Constructors F1 Constructors F1

KRYŠTOF KOUBLE a JAROSLAV VANÍČEK POSÍLÍ ACCR CZECH TALENT TEAM.

Jan Koudelka/ ACCR | 19.3.19 | Aktuálně

ACCR CZECH TALENT TEAM 2019

Novým členem ACCR Czech Talent Teamu se stává endurový jezdec Kryštof Kouble a mladý plocho drážník Jaroslav Vaníček.

Tým českých talentů se tak rozrůstá o dva nové závodníky s velmi slibnou budoucností.

111

1112

1113

1333

14444

Kryštof Kouble začínal už v sedmi letech, o tři roky později odjel první hobby závod v motokrosu.

V roce 2015 získal titul Mistra ČR ve třídě MX 125 2t, ale o rok později se zranil a s motokrosem skončil. Od té doby se věnuje klasickým soutěžím. V roce 2017 startoval poprvé v domácím šampionátu v Enduru a Endurosprintu. Díky skvělým výsledkům byl zařazen do české endurové reprezentace a ještě ten samý rok se zúčastnil mistrovství Evropy v Portugalsku, kde dokázal vybojovat 3. místo ve třídě E1. Evropský šampionát zakončil titulem Vicemistra Evropy ve třídě E1 junior a třetím místem v poháru družstev společně s Romančíkem a Hádkem.

1

2

3

4

V loňské sezóně poprvé startoval na Mistrovství světa Enduro GP. Velký sen se mu splnil v italském městě Edolo, kde obsadil bronzovou pozici ve třídě Junior 2. Po dlouhé době stál na stupních vítězů český reprezentant. V Mistrovství Evropy získal 3. místo v nejsilnější třídě E2/3 junior a 2. místo v poháru družstev (společně s Romančíkem, Markvartem a Hádkem). Ve stejném složení bojovali naši reprezentanti na prestižní Šestidenní motocyklové soutěži v Chile. Kryštof se díky svým výsledkům a nadání stal členem Dukly Praha a navázal na tradici endurových jezdců, kteří byli v tomto oddíle odchováni.

5

„Dostat se do ACCR Czech Talent Teamu je pro mě něco výjimečného a velká motivace do letošní sezóny.

Díky tomuto projektu pro mladé jezdce se mi plní velký sen odjet kompletní seriál Mistrovství světa.  Rád bych při světových soutěžích nasbíral co nejvíce zkušeností a hlavně bodů. Kromě Enduro GP se letos zúčastním také celého evropského šampionátu endura, ve kterém bych chtěl získat titul mistra. Děkuji mnohokrát Autoklubu ČR za tuto velkou příležitost a stejně tak řediteli Dukly Praha, panu plukovníkovi Priščákovi, že jsem se mohl stát členem tohoto skvělého klubu. Velké poděkování patří také mému manažerovi a hlavně najížďákovi Jirkovi Pošíkovi, který mě doprovází na všech soutěžích a předává mi své letité zkušenosti,“
komentuje své nové angažmá Kryštof Kouble.