Kvalifikaci vyhrál Nico Rosberg, grand prix Belgie ,SPA F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Kvalifikaci vyhrál Nico Rosberg, grand prix Belgie ,SPA

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 28.8.16 | Komentáře - M.Sanytrák 2016

F1 2016

Letošní kavlifikaci grand prix formule 1  v belgickém Spa vyhrál Nico Rosberg . S ním z první řady staruje Max Versttapenn, ze tzřetí pozice  startuje na Ferrari Kimi Raikkonen . Uvidíme jak se celý závod rozvine.

Penalizace:
1) Lewis Hamilton: 55 míst (nasazení nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky),tohle je Lewise zdrcující a je to chyba mechaniků a týmu!!!!!On tohle ovlivnit nikdy nemůže!!!!

2) Marcus Ericsson: 10 míst (nasazení nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky),to samé jako u L.Hamiltona

3) Fernando Alonso: 60 míst (nasazení nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky), opět tohle vidím jako chybu týmu

4) Esteban Gutiérrez: 5 míst, incident ze třetího tréniku mezi Gutierezem a Werleinem.