Lando Norris a jeho první vítězství v závodnické kariéře - grand prix formule 1 USA. Aktuálně, Lando Norris, McLaren, formule, USA, Miami, | Constructors F1 Constructors F1

Lando Norris a jeho první vítězství v závodnické kariéře - grand prix formule 1 USA.

Miroslav Sanytrák | 5.5.24 | Komentáře - M.Sanytrák 2024

Formule 1 2024

Průběh velké ceny USA byl od samého začátku velmi dramatický - jelo se na 57 kol.

Hned po startu, kdy Max Verstappen vystartoval jako první se stala taková zvláštní věc, jeho kolega Pérez projel příčně přes trať a nechybělo málo, aby oba monoposty Red Bull byly z kola venku! Pérez se tak dostal až na páté místo v průběžné, pořadí. Skvěle odstartoval Piastri a celkově můžeme říci , že monoposty McLaren si vedly skvěle.

2.kolo: Verstappen, Leclerc, Piastri, Sainz, Pérez, Norris, Hülkenberg, Hamilton, Cunoda, Russell.

4.kolo: Verstappen opět jel vlastní ligu, Piastri předjel Leclerca.

18.kolo: První do boxů zajel Pérez a dostal se až za Ocona na desáté místo .

28.kolo: Sergean odstupuje za závodu a jejediným kdo grand prix F1 USA nedokončil., Magnussen po kolizi s ním však pokračoval v závodě. To byl však předěl velké ceny , Norris využil safety caru a přezul a vrátil se na první místo, jelikož před tím Verstappen byl v boxech.

33. kolo: Restart: Norris, Verstappen, Leclerc, Piastri, Sainz, Pérez, Cunoda, Hamilton, Russell, Ocon.

Ocon nakonec vydržel na 10. místě a získal pro svcůj tým Alpine první letošní bid!

Nejrychlejší kolo zajel O.Piastri na McLarenu. Historicky první vítězství v grand prix Landa Norrise je i další motivací nejen pro něho, ale pro celý tým McLaren F1.