Lewis Hamilton vítězí v grand prix F1 Velké Británie. Lewis Hamilton, grand prix, F1, formule 1, 2020 , Silverstone | Constructors F1 Constructors F1

Lewis Hamilton vítězí v grand prix F1 Velké Británie.

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 2.8.20 | Komentáře - M.Sanytrák 2020

F1 2020

Drama až do konce.

Lewis Hamilton dojíždí poslední kilometr tratě na prázdné levé pneumatice, která se dře a monopost doslova jede po 3 kolech.
1

Největším smolařem letošní grand prix byl Nico Hulkenberg. Pilot ,který skončil s karierou vyhazovem od Renaultu  v minulém roce byl díky pozitoivnímu testu na Covid 19  S.Peréze povolán do týmu  Racing Poin.  Zavolali mu ve čtvrtek, v pátek připravovali sedačku na míru, studoval monopost a veškeré ovládání a zasedl do monopostu. Měl startovat ze 13. místa, ale díky defektu  na pohonné jednotce- motoru, chudák ani nevyrazil na start. Sledoval potom závod z boxové uličky .

3

Ve 13.kole boural Kvyat a potom vyjel na okruh safety car. Ke konci závodu odstupuje z druhé pozice V.Bottas s defektem pneumatiky, před ním to samé potkalo Sainze. V konečném pořadí  praská pneumazika i L.Hamiltonovi, který s pevnými nervi dojíždí do cíle díky velkému náskoku před  M.Verstappenem na třech kolech.