Odešel ještě mlád..... Niki Lauda, nesmrtelní, formule 1, F1, mistr světa | Constructors F1

etina English Rusky

Odešel ještě mlád..... Niki Lauda, nesmrtelní, formule 1, F1, mistr světa | Constructors F1 Constructors F1

Odešel ještě mlád.....

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 25.5.19 | Niki Lauda

Nesmrtelní

Andreas Nikolaus Lauda-Niki Lauda, trojnásobný mistr světa ve formuli 1, odešel do motoristického nebe. 

Narodil se 22.února 1949 ve Vídni . 

20. května zastihla motoristický svět smutná zpráva,ve věku 70ti let zemřel Niki Lauda.Stal se legendou ještě za svého života, především svojí urputností závodit a dispciplínou ve všech směrech. 

3Mistrem světa se stal v letech 1975,1977 a 1984,závodíl za týmy March, BRM, Ferrari, Brabham a McLaren. Vyhrál 25 závodů, 24 pole position, na stupni vítězů stál 54krát, vytvořil 24 nejrychlejších kol. 1.srpna 1976 na trati  Nürburgring se mu stala šílená havárie, málem uhořel. Měl silně popálené plíce, které mu byly transplantovány v roce 2018 a dlouhodobě se léčil.  

Byl majitelem letecké společnosti Lauda Air a spolukomentátorem grand prix v TV štábu RTL.Jeho komentáře jsem měl velmi rád, byly protkány jeho bytostním humorem a přitom profesionalitou mistra světa.

11

Niki Lauda - když smekal čepici, zmocnily se mne zvláštní pocity.

Vždycky když komentoval grand prix a smekal svoji čepici, vzbuzovala tato póza ve mě zvláštní pocity pokory a obdivu. Každý závod jsem doufal, že opět smekne čepici. Když se tak stalo, velmi mne to potěšilo a smál jsem se a křičel na celý dům: " Lauda zase smekl čepici, to je pro pilota velká pocta." 

1

Domnívám se, že mu během jeho života naslouchali všichni piloti formule 1, domnívám se, že byl i šedou eminenci týmu Mercedes AMG Petronas Formula One. Když jsme s manželkou byli hosty (dvakrát) tohoto týmu, všude jsem cítil jeho přítomnost, disciplína. Organizace a komunikace manažerů Bradley Lorda či Felixe Siggemanna , nebo profesionalita  Rosy Herrero Venegas, ze všeho jsem cítil ducha Nikiho Laudy. Naposledy jsme byli v týmu při předávání ceny Skokan roku F1 Valtterimu Bottasovi a právě zde se mne naposledy dotl duch Nikiho Laudy.On totiž nemusel být u týmu  fyzicky, ale prostě tam byl .

55 

Když jsem se potkal několikrát s Lewisem Hamiltonem, jeho pokora byla obrovská a takovou pokoru měl i Niki Lauda. I proto byl trojnásobným mistrem světa! Věřím, že duch Niki Laudy nikdy neopustí tento tým. 
4

555

44

Tihle dva  si měli vždy co povědět: Niki Lauda a Jean Todt.


Jednou jsem byl na jeho setkání s diváky formule 1, moc jich tam tenkrát nebylo a já stál asi 3 metry od podia a doufal jsem, že mu podám alespoň ruku, to se nepovedlo, ale naše oči se několikrát potkali a to mi stačilo. Byl to velmi slušný a cílevědomý člověk, měl jsem ho rád. Měl jsem hodně rád vůbec celou tu jeho éru závodění.

Rivalové, po tomhle filmu jsem studoval z fotografií jeho řeč těla, ten film je realisticky zpracován a přesně ukazuje jeho život, skutečný život plný disciplíny a odhodlání , zároveň plný podstaty věci možnosti lidského vědomí co se týče urputnosti, trpelivosti,ale i zdravého rozumu. Byl takovým až do svých posledních chvil. 

 

Čest jeho památce! 

 

Galerie

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2021) Copyright © (2011) Constructorsf1.com