ORLEN Janík Motorsport šampionem v ESET Cupu ESET, Aktuálně, Janík, Motorsport, F1, | Constructors F1 Constructors F1

Stejně jako TCR Eastern Europe, i ESET Cup odjel o uplynulém víkendu svůj poslední podnik sezóny 2023.

1

Janík Motorsport

3

Stalo se tak na Masarykově okruhu v Brně, kde tým ORLEN Janík Motorsport získal díky Václavu Janíkovi titul ve vytrvalosti v kategorii GTX. Před posledním vytrvalostním závodem sezóny v rámci ESET Cupu se Václav Janík nacházel na druhém místě, půl bodu za posádkou týmu RTR Projects. Slunný sobotní podvečer tak sliboval zajímavý souboj o titul mezi dvěma KTM X-BOW GTX.Ten ale skončil ještě dříve než začal. Tým RTR Projects měl nešťastnou kolizi hned na konci druhého kola závodu, která zapříčinila nepojízdné auto a konec nejen v závodě, ale také v souboji o titul. Nad okruhem zavlály červené vlajky a závod byl přerušen.