Třetí odzadu grand prix formule 1 Kataru v celém mistrovství světa byla dramatickou díky penalizacím a změně pořadí startovního pole . F1, formule 1, grand prix, monopost, postavení na startu, 2021 | Constructors F1 Constructors F1

Třetí odzadu grand prix formule 1 Kataru v celém mistrovství světa byla dramatickou díky penalizacím a změně pořadí startovního pole .

Grand prix formule 1 Kataru 2021

Grand prix Kataru formule 1 2021.

Celému startu předcházely penalizace a tak celé startovní pole bylo jiné.

1.kolo: Ihned po startu vyrazil Mercedes Lewise Hamiltona dopředu.
2.kolo: Boje za Hamiltonem dospěli ve 4.kole až  tak, že na druhém místě 4.kola byl Max Verstappen.
10.kolo: Hamilton, Verstappen,  Alonso,  Gastly, Norris, Peréz, Ocon, Sainz, Bottas, Stroll.
16.kolo: Hamilton, Verstappen, Alonso, Peréz, Norris, Ocon, Bottas, Sainz, Stroll, Leclerc

18.kolo: Max Verstappen v boxech, skvělá taktika týmu Red Bull Racing F1 neboť Max se vrátil na druhé místo před F.Alonsa.

18.kolo: Lewis Hamitlon v boxech, ale díky rozdílu cca 34 sekund mu zajistil dále 1. místo v průběžném pořadí. Opět skvělý propočet týmu Mercedes AMG Petronas F1.

24.kolo: Hamilton, Verstappen, Bottas, Norris, Ocon, Sainz, Leclerc, Ocon,
45.kolo: Hamilton,Verstappen,Alonso, Norris,Ocon, Stroll, Peréz,Sainz,Leclerc,Vettel

Přetahování v časech o rychlejší kolo: Hamilton, Verstappen a opět zpět…několikrát za závod .Jde o každý bod v konečném počítání.

47.kolo: Max Verstappen  1:25:00 minuty/kolo.
51.kolo: V.Bottas odstupuje ze závodu.

55.kolo: Max Verstappen 1:24:031 minuty/kolo
55.kolo: Virtuální saffety car. Max Verstappen v boxech
57.kolo: končí virtuální saffety car.

Lewis Hamilton vítězí systémem start/cíl.

Opravené postavení na startu grand prix formule 1 Kataru.