Úvodními dvěma podniky v Humpolci a v Nové Pace začalo MČR 2023 v autokrosu. MČR, Autokros | Constructors F1 Constructors F1

Vláďa Rožánek | 2.5.23 | Aktuálně

FIA CEZ A MČR 2023

Humpolec a Nová Paka otevřely sezónu autokrosu.

2

Začátek autokrosové sezóny obstaral závod v Humpolci a závody v autokrosu pokračovaly opět po týdenní přestávce na trati ve Štikovské rokli u Nové Paky. Stejně jako na jiných kláních bylo k vidění spoustu zábavy, kdy auta občas při soubojích vzala svodidla, někdy přes střechu nebo i vyšlehly plameny. Lukáš Kořínek o tom ví svoje a určitě na závod v Nové Pace nebude zrovna vzpomínat. Hezky naplněné startovní rošty dávaly už předem avízo, že se pojedou velmi zajímavé závody, jako před týdnem v Humpolci. Cestu si do obou autokrosových destinací našli i diváci, a tak mohli být pořadatelé náležitě spokojení, že se závody povedly.

V Nové Pace se oproti Humpolci objevila i další auta. Pojďme se tedy podívat, jak to dopadlo.

Ve skupině Touring Autokros vyhrál v Pace Lukáš Musil na Škoda 1997, když za ním skončili Marcel Dlesk s Fábií 2056 a bronz nachytal Jan Brožek s Fábií 2000, ani Jiří Bret, ani Otakar Výborný tentokrát bednu neurvali.V Touring Autokros 1600 si pro zlato s přehledem dojel Tomáš Jánoš na VW Lupo 1598, před Luďkem Dubravským na Fábii 1600 a bronz pro GT2 Motorsport zaznamenal Jakub Jánoš s Felicií 1570.Velké Buggy zvítězil po zásluze Petr Nikodém s CM Buggy Honda 1760, druhé místo patřilo Vojtěchu Vaculíkovi na Alfa Racing Volvo 2980 a bronzovou medaili má Jakub Kubíček s Fordem V6 Zomer 4000.Na dalších postech ve finále skončili Zdeněk Antony a Radek Jordák. Ve skupině D7 pak slavil Holger Gocht z Německa s Buggy 3200, před Jaromírem a Vladislavem Štětinou.

1

Po sedmi kolech v Buggy 1600 zvítězil Jakub Novotný na Alfa Racing 1600, před druhým Nizozemcem Kevinem Petersem na Buggy 1530 a poslední podest zbyl na Němce Wibbelera s Alfa Racing 1599. Ve skupině D8 dojel pro nejvyšší poctu Jiří Rezek s Buggy 1600, před Stanislavem Kotěšovským na Peters Autosport 1340 a Štěpánem Lysákem s Buggy 1598.V Divizi D2 v Pace zvítězil Lukáš Mihulka s Fordem Ka 1598, před Tomášem Hašlerem s Fábií 1984 a Václavem Cimingou s Clio Maxi 1996.Junior Buggy dominoval tentokrát Arnošt Florián s Alfa Racing Suzuki, druhé místo veze z Paky Eliška Pytlounová se stejným vozem a třetí místo si pak zasloužil Filip Duřt s Yamahou R6. Divizi D9 vyhrál Lukáš Hovorka se Suzuki GSXR a druhý skončil Matěj Ouředníček s další Yamahou R6.V divizi Kartcross si pro první podest dojel Stanislav Brousek na RSK Trade 600, před Lukášem Svobodou na Suzuki GSXR a bronzové místo obsadil v Nové Pace Tomáš Vejmola s Kart Cross 600.

Mezi RB125 byl nejlepší Vojtěch Luňák na Maprok 125, před Michaelem Kunertem s Yamahou 125 a třetí místo tentokrát veze Michal Hrčka s MH Motorsport 125.V RB160 vévodil startovnímu poli Jan Žalský s Havel Buggy 160, před druhým Františkem Kovaříkem a třetí místo bral Theodor Hoffmann.V poslední honorované kategorii RB250 si zlato odváží Ladislav Jiřička s JP Buggy, před stříbrným Ondřejem Pospíšilem a bronzový zůstal Petr Bílek s KTM.

Celkové výsledky a pořadí v jednotlivých kategoriích po závodech v Nové Pace naleznete zde: