Velká cena formule 1 Maďarska - Hungaroring - po Grand prix, F1, formule 1, skokan, aktuálně, závody, okruh | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena formule 1 Maďarska - Hungaroring - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 5.8.07 | Komentáře - M.Sanytrák 2007

Letošní velká cena Maďarska F1 byla dramatická již od samotného tréninku. F.Alonso sice vyhrál .....

Letošní grand prix Maďarska F1 byla dramatická již od samotného tréninku. F.Alonso sice vyhrál kvalifikaci, ale zvláštním způsobem, v posledním kole při výměně pneumatik počkal v boxu cca 10 sekund a tím znemožnil získání rychlejšího času za ním čekajícímu Hamiltonovi, který se s výměnou pneumatik již nevešel do času pro kvalifikaci. Alonso hovořil o tom, že čekal na znamení svého fyzioterapeuta , které i bylo znatelné v televizi, ale byl zde ukázán i záběr na šéfa týmu R.Dennise, který vzteky odhodil sluchátka a silně si vyměnil několik slov poté právě s fyzioterapeutem. Nikdy nedošlo k nesrovnalostem v týmu McLaren Mercedes tak znatelně, ale tento komunikační šum v personální práci zajistil týmu slušnou ostudu, kde se hovořilo a psalo o vyvrcholení přímo bratrovražedné války mezi oběma piloty stáje. Okamžitě poté se objevily hlasy ze strany stájí, především F.Briatore pomalu požadoval diskvalifikaci týmu Vodafone McLaren Mercedes. Situace nepřidala na již probíhajících procesech mezi stájí Vodafone McLaren Mercedes a Scuderia Ferrari Marlboro. Komisaři potrestali F. Alonsa posunutím o několik míst dozadu, a nekvalifikaci týmu v poháru konstruktérů. Co se týče pilotů, podobný trest posunutím dozadu potkal ještě Fisischellu. Komentáře v novinách i na internetu připomínaly euforii novinářů chytajíce se a rozebíraje veškeré výroky všech kolem stáje Vodafone McLaren Mercedes F1. F.Briatore se nechal ještě slyšet, že by „svého“ Alonso opět vzal zpět do stáje Renault. Po několika dnech však manažer F.Alonsa pan Abad jasně dal světu najevo, že Alonso zůstává. Jsem každopádně zvědav na vývoj týmové práce obou pilotů a jejich koučování šéfem týmu R.Dennisem.

G.Fisichella F.Massa

Po startu se dostal na první pozici L. Hamilton sledovaný K. Räikkönenem, na třetím místě byl N. Heidfeld sledovaný N. Rosbergem a R.Schumacherem . F.Alonso se propadl až na osmé místo. Po startu se F.Massa propadl z již špatného 14.místa na ještě horší 16 příčku. Liuzzi se asi stal největším smolařem letošního mistrovství neboť po deváté opět vypadl a letos toho skutečně moc nenajezdil.Ve Spykeru se objevil Sakon Yamamoto, který však nedojel. Konečné pořadí v závodě: L.Hamilton, K. Räikkönen , N.Heidfeld. Na dalších místech dojeli: Alonso, Kubica,R.Schumacher, N.Rosberg.H.Kovalainen,M.Webber,J.Trulli. Stav po jedenácti závodech na špici průběžného pořadí se stal opět velice zajímavým, neboť 4 piloti mají šanci zisku mistrovského titulu.