Vítězem grand prix Německa 2014 je Nico Rosberg Nico Rosberg, F1,Formule 1, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Vítězem grand prix Německa 2014 je Nico Rosberg

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 20.7.14 | Komentáře - M.Sanytrák 2014

F1

Nico Rosberg vyhrál grand prix formule 1 v Německu a přetavil tak pole position na další vítězství.Tím si získal náskok v průběžném pořaqdí mistrovství světa F1 o 14 bodů.

Drama se odehrálo hned na začátku prvního kola, kdy se střetl v souboji Magnusen s Massou a došlo k šíleným kotrmelcům Felipeho, který brousil rámem svého monopostu F1 asfalt až jiskry odlétaly, díky pevnosti ochranného rámu a po překlopení opet na všechny kola ,vystoupil F.Massa nezraněn. Asi nad dním dnes stál Bůh formule 1.

Startovní pole se ustálilo pod  vedením Nico Rosberga, kde v posledních deseti kolech sváděl boj Alonso s Ricciardem, nakonec vyhrál Alonso. Množství krásných soubojů probíhalo během celého závodu.

Lewis Hamilton se probojoval ze zadních pozic (20 místo)  až na třetí místo a snahou bylo dojet druhý. Mistrovství na pneumatikách, které držely více jak 30 kol, předvedl Valteri Bottas, který začíná nastupovat po dvou letech ve formuli jedan cestu létajícího Fina! Bylo vidět, jak používá hlavu a každou zatáčku projíždí s přehledem přesně jako z partesu. Neudělal chybu a dojel si opět pro druhé místo, gratulujeme.