Vrchařská sezona týmu ORLEN Janík Motorsport začala sběrem trofejí na Slovakia Ringu Janík Motorosport, IHCC, FIA, Nutrend, Racing, MČR, | Constructors F1 Constructors F1

Vrchařská sezona týmu ORLEN Janík Motorsport začala sběrem trofejí na Slovakia Ringu

Janík Motorsport | 8.4.24 | Aktuálně

Vrchy 2024

Hned v prvním letošním závodě se piloti týmu ORLEN Janík Motorsport proměnili ve sběratele trofejí. Václav Janík v Normě M 20 FC vyhrál úvodní podnik Mistrovství ČR v závodech do vrchu konaném dne 7.4.2024 na Slovakia Ringu v celkovém hodnocení i ve své třídě. A to hned dvakrát, protože v neděli se v Orechové Potôni jely dva zvlášť bodované závody. Vedle českého šampionátu byl Janík absolutně nejrychlejší také v hodnocení slovenského šampionátu a devátou vítěznou trofej si odvezl za absolutní triumf v celém Hill Climb Race Slovakia Ring.

1

Svoji kategorii ovládli piloti ORLEN Janík Motorsport i se slabší „plackou“ Norma. Jiří Svoboda s vozem M 20 FC byl dopoledne ve „dvoulitrech“ třetí a první v závodě odpoledním. Na nejvyšším stupínku tak vystřídal Davida Dědka ve stejném speciálu, který byl v druhém podniku této třídy třetí. Zahanbit se nenechal ani Jakub Šrámek za volantem Clio Cupu, který byl v obou závodech druhý ve své třídě v rámci MČR a bronzový ve slovenském šampionátu. Václav Janík nenašel ani v jedné ze čtyř závodních jízd přemožitele. „Nedělal bych unáhlené závěry, uvidíme po květnové Náměšti. Ale samozřejmě bych rád zaútočil na titul absolutního mistra České republiky. Děkuji moc mechanikům za to, jak připravili auto přes zimu. Fungovalo skvěle, což jsme si tady na Slovensku vyzkoušeli,“ uvedl nejrychlejší muž dne, který na Slovakia Ringu testoval o dva týdny dříve na jeho okruhové verzi. Na „klasické“ trati se před 14 dny svezl také David Dědek, který se stejnou Normou absolvoval už loňské sezony. „Začátek sezony je vždycky obtížný. První závod se mi povedl a dojel jsem si pro triumf. Odpoledne jsem v úvodní jízdě chyboval a musel pak dohánět ztrátu. Chyba mě mrzí, ale naštvaný mohu být jen sám na sebe. Mým cílem je obhájit domácí titul ve třídě dvoulitrů. Pojedu vybrané podniky Mistrovství Evropy. Další závod tak pojedu koncem dubna v Rechbergu,“ sdělil David. Jiří Svoboda přesedl do Normy z formule Lola B0250 bez jakéhokoliv testů a až během tréninků a závodů se dostával do ostrého tempa. O to víc ho těšil triumf v druhém závodě na Slovakia Ringu. „S dvoulitrovou plackou jsem sice už v minulosti závodil, ale musel jsem si na auto zase zvyknout. Snažil jsem se každou jízdou zlepšovat. Vítězství v druhém závodě mě moc těší,“ řekl Jiří.

Janík

Janík Motorsport

Nováček Jakub Šrámek, čtvrtý člen týmu ORLEN Janík Motorsport, srdnatě bojoval se svým Cliem ve skupině 5.. „Byl to můj první start v barvách Janík Motorsport a premiéra s tímto vozem. Jsem spokojený, protože jsem se s autem sžíval a v obou závodech dokázal dojet v českém šampionátu na druhém místě. Ztráta na vítěze nebyla velká, což je dobrý signál před dalšími závody,“ sdělil Jakub.

111

Mistrovství ČR v závodech do vrchu pokračuje ve dnech 4. a 5. května populárním Zámeckým vrchem v Náměšti nad Oslavou