Z pole position startuje opět Max Verstappen - grand prix Holandsky 2023 Aktuálně, pole position, Max Verstappen , gran dprix, monopost, havárie, výsledky | Constructors F1 Constructors F1

Z pole position startuje opět Max Verstappen - grand prix Holandsky 2023

Formule 1 - Max verstappen - pole position

Kvalifikace na grand prix formule 1 Holandsky byla plná havárii a několikrát byly vyvěšeny červené vlajky.

Už samotný trénink byl havarijní, Nico Hulkenberg si zlomil zápěstí a minimálně do dvou grand prix nenastoupí. V kvalifikaci boural Logan Sergent a byla vyvěšena červená vlajka, trať byla sice už skoro suchá ,ale ....

Sergent

1

Rána byla tak velká, že se muselo upravovat hrazení z pneumatik. Boural také Charles Leclerc . Za Nico Hulkenberga bude do závodu nasazen náhradní pilot Liam Lawson . Velký úspěch zaznamenal opět McLaren a jeho pilot LAndo Norris, který startuje z druhé pozice před Geroge Russellem.

G.Russell

Max Verstappen si pojede svoji vlastní grand prix, což naní ani tak spekulace, jako skutečnost. Počasí však může zamíchat pořadím a mokrá trať  udělá své, takže nic není ještě na 100% jisté. Uvidíme jak to všechno dopedne v neděli odpoledne.