Zlaté oko, fotografická soutěž 2019 Zlaté oko, fotografie, fotosoutěž | Constructors F1

etina English Rusky

Zlaté oko, fotografická soutěž 2019 Zlaté oko, fotografie, fotosoutěž | Constructors F1 Constructors F1

Zlaté oko, fotografická soutěž 2019

Hugo Trkal/Pozitif | 4.2.20 | Zlatá,ý,é, řídítka,volant, oko

Zlaté oko 2019

Zlaté oko představuje deset nejlepších motoristických fotografií roku 2019

1

Již 15. ročník soutěže o nejlepší fotografii z oblasti motoristického sportu Zlaté oko zná první desítku nejlepších fotografií loňského roku. Cenu za nejlepší snímek přijde vítěz převzít již pozítří, ve čtvrtek 6. února, na galavečer Zlatý volant do pražského prostoru Cubex. Z více než stovky přihlášených fotografií vybrala finálovou desítku nejlepších a vítěze porota složená z několika fotografů. Partnery soutěže jsou společnosti Canon a FotoŠkoda.

2

“Zatímco před rokem bylo velmi náročné vybrat finálovou desítku, protože si hodně přihlášených fotografií drželo podobně vysokou úroveň, letos to bylo snazší, protože níže uvedených deset zkrátka vybočovalo z řady. Loni zvítězil akční reportážní snímek kolize formulí od Jiřího Křenka, předloni portrét Valentina Rossiho od Jana Stárka. U tohoto ročníku bych řekl, že pojítkem mezi finálovými snímky je netradiční kompozice, světlo nebo barvy. Fotografie spíše umělecké než klasicky sportovní,” vysvětluje předseda fotografické poroty Jan Liščák z pořádající agentury Pozitif.

Galerie finálových snímků obsahuje fotografie z mnoho motorsportových disciplín. Okruhové závody aut i motocyklů, plochá dráha, formule, bláto a kamení, ale i písek ze závodů rally. Hned dvě fotografie má ve finálové desítce vítěz Zlatého oka z roku 2014 Marian Chytka. Každý z deseti obrázků bude vytištěný na velké plátno a stane se součástí tematické expozice na galavečeru Zlatého volantu v kongresovém prostoru Cubex. Čtvrtečního galavečera se zúčastní vzácní zahraniční VIP hosté – jedna z největších legend motocyklového závodění Giacomo Agostini a stále aktivní pilot F1 Romain Grosjean ze stáje Haas. To vše u příležitosti udílení cen pro nejlepší závodníky z jednotlivých motorsportových disciplín.

Vítězné fotografie z loňských ročníků jsou vystavené na webu https://www.zlatyvolant.cz/zlate-oko/.

 

Soupiska finálových fotografií 2019:

Autor

Název fotografie

Václav Duška

Víkend v Rakousku

Marian Chytka

Jiskry

Marian Chytka

Olejomalba

Martin Kozák

Dragster

Libor Krsek

Konečně cíl

Stanislav Kučera

Mistr světa

Miloš Rejman

S vlastním stínem

Lukáš Staněk

Focus

Michal Vítovec

Nekonečné duny Peru

Ondřej Záruba

Ranní světlo

 

 

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2021) Copyright © (2011) Constructorsf1.com