10. velká cena 2005 : Grand Prix F R A N C I E - Magny-Cours - komentář F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

10. velká cena 2005 : Grand Prix F R A N C I E - Magny-Cours - komentář

L.Pecháček/foto J.Křenek | 12.7.05 | Komentáře - L.Pecháček 2005

Krotké Magny – Cours.Kdo čekal po paskvilu F1 v USA zajímavou GP Francie, byl zklamán. Každý trénink

Krotké Magny – Cours.
Kdo čekal po paskvilu F1 v USA zajímavou GP Francie, byl zklamán. Každý trénink i kvalifikaci vyhrál někdo jiný. Pole position si nakonec vyjel Alonso před Trullim , M.Schumacherem a Satem. Před toho se hned po startu dostal Barrichello. Po prvním box stopu vystřídal Trulliho na druhé pozici Kimi Räikkönen a za ním Montoya. Alonso si vyjel více něž půlminutový náskok a bez problémů dojel až do cíle, za ním s 1/2minutovým odstupem dojel Räikkönen, třetí byl M.Schumacher. Montoya odpadl 24 kol před cílem. Bodoval konečně i tým B.A.R., Button dojel čtvrtý. Žádný tým tak už není bez bodů. Na odpočinek nemají týmy ani jezdci čas, už o víkendu je čeká další velká cena - GP Anglie.