etina English Rusky

12. velká cena 2004 : Grand Prix NĚMECKA - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

12. velká cena 2004 : Grand Prix NĚMECKA - komentář

L.Pecháček | 25.7.04 | Komentáře - L.Pecháček 2004

Okruh patřil mezi nejrychlejší a nejuznávanější v Evropě. Před dvěma roky byl podstatně zkrácen a ....

Okruh patřil mezi nejrychlejší a nejuznávanější v Evropě. Před dvěma roky byl podstatně zkrácen a většina odborníků považuje tento chirurgický zákrok za nevhodný. Zkrácení ochudilo okruh o Dlouhé rovinky, záludné šikany a nevyzpytatelnou Východní zatáčku v lesnaté krajině. Dnes má více míst k předjíždění, je přehlednější, ale pomalejší.

Německá GP patří mezi málo okruhů, na nichž dokázal Michael Schumacher zvítězit dvakrát. Nasbíral celkem 59 bodů a to ho zařadilo za Alaina Prosta, který byl se dvěma vítězstvími o bod lepší. To po posledním závodě už neplatí. Michael zajel už v kvalifikaci nový rekord okruhu. Stál v první řadě s Montoyou. První start se ale nepodařil. ( Panisovi zhasl motor).Když se pak závod rozjel, nedal Schumacher Montoyovi naprosto žádnou šanci. Juan se naopak propadl daleko dozadu. Barrichello musel po kolizi s Coulthardem měnit předek a vyjížděl až na posledním místě. Těžce se pak propracovával dopředu a dokázal se dostat jen na 12. místo. Bylo to poprvé, co letos nebodoval. Jeho opakem byl tentokrát Buton, který sice zajel v kvalifikaci 3.čas, ale protože měnil motor byl odsunut o 10 míst dozadu. Ze 13. místa se pak během první zastávky u boxů dostal krátce až na první pozici! Sváděl pohledné boje s Couldhardem a Alonsem a oba dokázal zdolat. Räikkönen odstartoval výborně, byl 2. a 3. , ale pak mu nepochopitelně uletělo zadní křídlo a s neovladatelným vozem havaroval bez následků. Po výborném výkonu vozů McLaren v Anglii to bylo trapné pokračování letošní smůly. Za vítězným Schumacherem dojeli Buton, Alfonso, Coulthard, Montoya a Weber. V boxu Williamsu byl už Ralf Schumacher, který zatím vynechal 3 závody.Tentokrát ho nahradil testovací pilot Pizzonia a dojel 7. Ralf se netajil nadějí, že nastoupí už v příští GP Maďarska.

Štítky

Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo