13. velká cena 2004 : Grand Prix MAĎARSKA - komentář F1, formule, 1, Skokan, skokan roku , skokan roku F1 | Constructors F1 Constructors F1

13. velká cena 2004 : Grand Prix MAĎARSKA - komentář

L.Pecháček | 15.8.04 | Komentáře - L.Pecháček 2004

Tenhle závod by se dal parafrázovat známým filmem „Nuda v..." - Mogyoródu! Trochu zajímavostí přinesl....

Tenhle závod by se dal parafrázovat známým filmem „Nuda v..." - Mogyoródu! Trochu zajímavostí přinesly jen volné tréninky. V pátek byl nejrychlejší Räikkönen před M.Schumacherem,. Montoyou a Coulthardem. To byla naděje pro McLaren, že už by se konečně mohl vyhrabat z letošní krize. Ale už první kvalifikace vyvedla tým z iluzí. Nejrychlejší časy zajeli Barrichello a M.Schumacher. Räikkönen byl až 10. a Coulthard dokonce 16. Hlavní kvalifikace pak jen potvrdila, že v F1 není nic nového ani překvapivého: první řadu na startu si zajistili M.Schumacher a Barrichello, za nimi oba BARy Sató a Button. Překvapivě dobře zajel testovací pilot Williamsu Pizzonia, který zaskakuje za R.Schumachera. Původně se měl Ralf objevit už v Maďarsku, ale návrat se odložil pravděpodobně na Monzu. Räikkönen byl znovu 10., Coulthard 12.

Hungaroring je známý tím, že se tu dá jen těžko předjíždět. Proto se dvojice Ferrari udržela hned od startu v čele a jela si závod sama pro sebe. Za nimi se seřadili Alonso (po výborném startu), Montoya, Button, Trulli a Räikkönen - ten jen do 13. kola. Pro poruchu už pošesté letos nedojel. Tohle pořadí se prakticky neměnilo ani po zastávkách u boxů. V průběhu závodu odpadlo 5 jezdců, mezi nimi z prvních deseti Trulli. Coulthard se marně snažil dostat se na bodované místo. Takže do cíle dojeli: Michael Schumacher (po 12. z 13 startů), Barrichello (letos sedmé double týmu), Alonso, Montoya, Button a o kolo zpět Sató, Pizzonia a Fisichella.

M.Schumacher už nasbíral 120 bodů a protože do konce šampionátu zbývá jen 5 GP, mohl by ho ohrozit pouze Barrichello (82 bodů)Ostatní už nemají nárok.

Pohár konstruktérů má už jistý Ferrari s 202 body. Ani Renault (91), ani BAR (83) už ho nemohou ohrozit. Tristní je 5. pořadí McLarenu s pouhými 37 body.