2. velká cena 2005 : Grand Prix M A L A J S I E - Sepang - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

2. velká cena 2005 : Grand Prix M A L A J S I E - Sepang - komentář

L.Pecháček/foto J.Křenek | 20.3.05 | Komentáře - L.Pecháček 2005

Renaulty řádí! Když v Austrálii obsadili první a třetí místo jezdci Renaultu, přikládalo se to č

Renaulty řádí!

Když v Austrálii obsadili první a třetí místo jezdci Renaultu, přikládalo se to částečně divokému počasí při kvalifikaci, ale v Sepangu se situace opakovala i bez zásahu počasí. Teplota se tu pohybovala mezi 35-37 ?C, vozovka měla přes 50?C. A pořadí na startu? Renaulty na prvním a třetím místě tentokrát v opačném pořadí Alonso-Fisichella. A stejně jako v Melbourne byl na druhém místě Trulli a na 5.místě R.Schumacher s Toyotou. K překvapení patřily i Red Bulli, 7.Klien a 8.Coulthard. Průměrem byly Williamsy a McLareny. Ferrari s upravenými loňskými vozy opět nestačilo, 12.Barrichello a 13.M.Schumacher.

Hned v prvních kolech překvapivě vyklidily pole vozy B.A.R. (Button, Davidson), oběma odešly motory Honda. Kdo čekal zajímavé předjíždění-nedočkal se.Jezdci šetřili jak pneu, tak motory, aby vydržely až do konce. Ve 24 kole zradila pravá zadní pneumatika Räikkönena, musel zajet do boxu a ze 4.místa se propadl daleko dozadu.Vzrušení pak přinesla kolize Fisichelly a Webbera při předjíždění. Pro poruchy odpadli ještě Villenueve a Barrichello. Největší posun udělal M.Schumacher ze 13. na 7. místo. Byly to jeho první body v sezoně.

Renault (Alonso) si tak připsal dalších 10 bodů za vítězství, Toyota (Trulli a R.Schumacher) dokonce 13 bodů, McLaren (Montoya) 5 bodů, Red Bull( Coulthard a Klien) 4 body a Ferrari (M.Schumacher) 2 body.