50. RALLYE ŠUMAVA KLATOVY (23.-25.4.2015) Rallye,Šumava, okruhy, závody | Constructors F1 Constructors F1

50. RALLYE ŠUMAVA KLATOVY (23.-25.4.2015)

Roman Kysela/FAROfactory,s.r.o. | 26.4.15 | Aktuálně

50. RALLYE ŠUMAVA KLATOVY

Hlavní obrázek ukazuje zázemí nesporně naší nejúspěšnější posádky  Jan Kopecký-Pavel Dresler, mistrů Evropy , kteří i tento ročník vyhráli. Jedná se o homologovanou Fábii R5.

Kopecký

V Klatovech vedl team Škody Josef Kopecký - a jak servis, tak vůz i jeho posádka se synem Janem a s Pavlem Dreslerem fungovali na jedničku. Přes tisíce testovacích kilometrů je vždy ostrá soutěž důležitá pro sběr dat a pro vyhodnocení zvolených nastavení. Oproti specifikaci S2000 je R5 (v kategorii WRC 2) odlišná motorizací (turbomotor 1600 ccm) a tedy i odlišným průběhem kroutícího momentu - a tedy i jiným přístupem jezdce k autu.

R1

Nejúspěšnějším soutěžním vozem české historie jsou FABIE S 2000. Zde je posádka Valoušek /havelková, dojeli na krásném 4.místě (MČR)

Celá Rally Šumava proběhla bez velkých karambolů, i když jednou z vetších byla havárie D.Landy

D.Landa

Pilotům se však nic nestalo. ( spolujezdec Petr Novák) Ale musíme konstatovat, že Dan jako pilot před havárii dosáhl sedmého času, což je vynikající.

Historici

Jubilejní "Šumava" není jenom šampionát MČR. Také 24. Historic Vltava Rallye a 1. Rallye Šumava Legend umožnili pamětníkům a fanouškům "pokochat se" vozy jako Š 130 RS, Š 120 S, Š 130 LR nebo unikátním slušovickým Garde MTX 160 (šestnáctistovka Lada). A to jak v servisní zóně, tak na trati. Optické i zvukové dojmy, za krásného počasí, to byl opravdový zážitek.