Autodrom ožil nočními jízdami, filmaři získali povolení města Autodrom, Most, Truck, závody | Constructors F1

etina English Rusky

Autodrom ožil nočními jízdami, filmaři získali povolení města Autodrom, Most, Truck, závody | Constructors F1 Constructors F1

Autodrom ožil nočními jízdami, filmaři získali povolení města

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 30.8.17 | Aktuálně

Most 2

Mostecký autodrom zažil o uplynulém víkendu nevídanou věc.

 

Závodní, testovací či zkušební jízdy totiž neskončily hodinou, kterou určuje provozní řád, ale pokračovaly i v noci ze sobotu na neděli a z neděle na pondělí. Nejednalo se ale o svévoli, neomalenost či aroganci majitele autodromu vůči obyvatelům žijícím v okolí dráhy. Noční jízdy byly součástí scénáře nového seriálu České televize, který štáb pod vedením režiséra Jana Prušinovského natáčí v těchto dnech právě v Mostě a jeho okolí.

„Filmaři získali od vedení města povolení jezdit po okruhu v době nočního klidu,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. Novému seriálu fandí. Jako patriotka je ráda, že se děj filmu odehrává převážně v Mostě, což město zviditelní a zpopularizuje. Povšimla si také reakce vedení města.

„Kvitujeme, že město chápe, kdy okolnosti vyžadují tolerantní a vstřícný postoj.

Jen jsme si mysleli, že vedle aktivit filmového štábu, kterému městu bez problémů povolilo noční jízdy na autodromu, by si udělení výjimky z protihlukové vyhlášky zasloužily i nedělní závody, jež se těší obrovskému zájmu diváku a mají renomé v celé Evropě. Požádali jsme o výjimku pro závody cestovních a GT vozů a formulí zóny střední Evropy The Most FIA Central Europe Zone Challenge, jež mají v Mostě letitou tradici, a také pro evropský pohár cestovních vozů FIA European Touring Car Cup  (ETCC). V říjnu u nás bude mít premiéru. Ani v jednom případě jsme však kupodivu neuspěli,“ uvedla Svobodová.

 

5x foto (autor: Autodrom Most /1 – 3/, Jiří Škaloud /4 a 5/)

Galerie

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com