Český jezdec Adam Kout – MS Kart Racing team, zvítězil v prvním ze dvou závodu Mistrovství Evropy superkartů v holandském Assenu a stal se již Mistrem Evropy pro rok 2016. Adam Kout,MS Kart, Le Mans, superkart | Constructors F1 Constructors F1

Vratislav Ondráček | 6.8.16 | Aktuálně ze světa Superkart

Superkart 2016

Adam Kout

Po vítězné kvalifikaci startoval tovární jezdec české firmy MS Kart Adam Kout  z pole position do prvního závodu v rámci závěrečného  podniku Mistrovství Evropy superkartů v holandském Assenu. V prvních kolech po startu si Adam držel třetí místo. Ve třetím kole se již propracoval na vedoucí pozici, kterou i s menším náskokem udržel až do cíle. Jasné vítězství v tomto závodě zajistilo Adamu Koutovi a firmě MS Kart letošní tituly  mistrů Evropy. K obhajobě loňského titulu stačilo Adamu Koutovi alespoň  jedno druhé místo v jednom závodu,  a tak radost v týmu MS Kart  byla dvojnásobná. Adam Kout je tak prvním českým jezdcem, kterému se podařilo získat dvakrát titul Mistra Evropy v motokárách. Česká firma MS Kart, jako výrobce motokárových podvozků, získala evropský titul již potřetí.