Double pro tým Mercedes aneb komentář trochu s odstupem. F1, formule 1, Velká Británie grand prix, Hamilton | Constructors F1 Constructors F1

Double pro tým Mercedes aneb komentář trochu s odstupem.

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 15.7.19 | Aktuality

F1 2018

Lewis Hamilton suveréně vyhrál grand prix formule 1 Velké Británie a získal tak jako jediný  6 výher v historii.

3

Jak říkám, opět si tým Mercedes AMG Petronas F1 jede svoji vlastní ligu.

Anoje to tak, opět překonal další rekord výher jedné grand prix. Celý závod byl dramatický, ale  tým Mercedes AMG Petronas F1 si dojel opět pro dvojíté vítězství a vede nejen mistorvství světa  v pilotech a,ale i pohár konstruktérů.

2

Havárie  Sebastiana Vettela s Maxem Verstappenem "zavinila" vjezd Safety caru na trať, všichni piloti toho využili k výměně pneumatik, mimo druhého pilota Mercedesu Valtteriho Bottase. K havárii se ještě vrátíme samostatným článkem.

1

Náskok jak Lewise po restartu a Valtteriho byl tak velký, že několik kol před koncem závodu se musel Valtteri dostat do boxů pro nové gumy a vrátil se na své pořadí  před Ch.Leclerca na Ferrari.

Zajímavý je výsledek Renaultu, jehož piloti se dostali  do první desítky,což vidím jako úspěch.