Evropský seriál NASCAR se zastávkou v Mostě bude letos ještě atraktivnější NASCAR ,EU,F1, motorsport, závody, Evropa | Constructors F1

etina English Rusky

Evropský seriál NASCAR se zastávkou v Mostě bude letos ještě atraktivnější NASCAR ,EU,F1, motorsport, závody, Evropa | Constructors F1 Constructors F1

Evropský seriál NASCAR se zastávkou v Mostě bude letos ještě atraktivnější

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 2.1.19 | Aktuálně

NASCAR EU 2019

NASCAR Whelen Euro Series bude mít v roce 2019 ještě vyšší úroveň.

Počet závodů se rozšíří o podnik v Mostě, kde se pojede o posledním červnovém víkendu. Diváci se mohou těšit na zpestření o ženský element v podobě známé německé jezdkyně Ellen Lohrové, která se jako dosud jediná žena pyšní vítězstvím v závodě prestižní série DTM. Tuzemští fanoušci ji však mají v paměti především z pětiletého působení v evropském šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC), který je pod názvem Czech Truck Prix každoročně nejnavštěvovanějším závodním víkendem mosteckého autodromu. Letos se na sever Čech vrátí posedmadvacáté.

1

Pro příznivce závodů amerických sedanů v Evropě přinesl konec roku 2018 několik příznivých zpráv. Šampionát NASCAR Whelen Euro Series poprvé zavítá do České republiky, a to právě na mostecký autodrom.

2

Sezona začne 13. - 14. dubna na čtyřkilometrovém okruhu Ricarda Torma ve Valencii.

V květnu, o víkendu 11. a 12., stock cars zamíří do Itálie na 2,4 km dlouhý Autodromo di Franciacorta nedaleko Brescie. Mezi fanoušky amerických závodů nesmírně populární American SpeedFest se pojede 1. - 2. června na krátkém klubovém okruhu v Brands Hatch, který má charakter oválu.

Poté 28. až 30. června přijde česká premiéra v Mostě v rámci The Most American Show NASCAR, kde se o atraktivní náplň celého víkendu postarají i tradiční závody historických vozidel. Americké stock cars zde budou závodit v sobotu i v neděli.

3

Po roční přestávce se 13. - 14. července do kalendáře vrátí jediný závod na klasickém půlmílovém oválu s klopenými zatáčkami, nizozemské Raceway Venray. Po prázdninách přijdou play-off závody -semifinále 21. - 22. září na Hockenheimringu a velké finále 5. - 6. října v Belgii na okruhu Zolder.

Prezident pořádající organizace NWES Jerome Galpin připomíná: „Naší snahou je nabídnout fanouškům NASCAR v Evropě čisté závodění a dramatické souboje, stejně jako skvělou americkou atmosféru se spoustou zábavy kolem tratí. Stejně tak všem poskytneme jedinečný přístup k týmům, jezdcům a vozům. Jde nám o společnou oslavu vášně k závodům, které milujeme.“

Jednou z velkých hvězd, kterou přilákala NASCAR Whelen Euro Series, je Ellen Lohrová. Ve své jednatřicetileté závodní kariéře vystřídala nejrůznější typy automobilů. Je jedinou ženou, která vyhrála závod DTM. V sérii NASCAR bude startovat s vozem Chevrolet Camaro rakouského týmu Df1 Racing.

4

„Opravdu mám ráda závodění ze staré školy. Tady se musí stále usilovně pracovat na autě, a to se mi opravdu líbí. Vzhledem k nedostatku zkušeností nebudu hned patřit k nejrychlejším a budu potřebovat nějaký čas na učení, nicméně mou ambicí je zařadit se mezi nejlepší,“ zhodnotila své šance Ellen Lohrová.

V Mostě budou moci fanoušci držet palce i českému zástupci v tomto seriálu Martinu Doubkovi, který pojede s Chevroletem Camaro týmu Belgium Driver Academy s podporou svého Orion Racing Teamu.

5 

V polovině prosince se na italském okruhu Franciacorta konal velký test nováčků - 28 závodníků, kteří projevili zájem o účast v seriálu NASCAR Whelen Euro Series.

Jednalo se jak o zkušené jezdce z různých šampionátů GT a cestovních vozů, tak i o úplné nováčky přicházející z motokár. Ti všichni si na italském autodromu mohli poprvé vyzkoušet jízdu se stock cars. Navíc se s nimi o své zkušenosti podělili i tři vítězové ze závodů v loňské sezoně - Lucas Lasserre, Loris Hezemans a Gianmarco Ercoli.

6

Jako speciální host jim své zážitky se závody NASCAR v zámoří přiblížil i mistr světa F1 Jacques Villeneuve. Mezi zájemci o účast v šampionátu se objevili mj. i bývalý pilot F1 Michael Bleekemolen, jeho syn a veterán ze závodů GT Sebastiaan Bleekemolen, ale i Slovenka Michaela Dorčíková.

7

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com