GP Austrálie: po F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1

GP Austrálie: po F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

GP Austrálie: po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 28.3.10 | Komentáře - M.Sanytrák 2010

Tak jako byla minulá GP F1 nudnou, tak byla druhá GP F1 velice nakonec dramatickou, resp.dramatickou už od....

Tak jako byla minulá GP F1 nudnou, tak byla druhá GP F1 velice nakonec dramatickou, resp.dramatickou už od jejího počátku. Vše začalo děštivým počasím a rozhodnutím jaké pneumatiky nasadit. Teplota vzduchu baly 24 stupňů Celsia, vlhkost 35% a vál vítr rychlostí 4,5m/s, pršelo. Všichni nasadili přechodné pneumatiky. Po startu udělal Alonso hodiny a buchnul do Buttona, Schumacher si narazil přední křídlo, na počátku druhého kola Kobajaši doslova přelétl Hunkenberga a oba skončili v kačírku, včetně Buemiho, Buemi ale pokračuje v závodě. Na trať vyjel saffety car. Trulli ani pro poruchu nevyjel z boxů. Po startu : Vettel, Massa, Webber, Kubica, Petrov se dostal na 10té místo. Saffety car jezdil až do pátého kola, než se trať uklidila. V šestém kole vypadává B.Senna. V šestém kole zajíždí jako první do boxů pro suché pneumatiky J.Button, ale ihned z výjezdu klouže maličko mimo trať dvakrát za sebou, vůz se zdá být neovladatleným. Pořadí: Vettel,Webber, Massa, Kubica, Buemi, Hamilton,Buttonovi to stále nejede. Ostatní mění pneu až v osmém kole či později. Vozy jsou těžké a dost kloužou po vlhké trati.

B.Senna K.Čandhok

25 .kolo – Vettel, Button, Kubica, Rosberg, Hamilton, Massa,Webber, Alonso, Barrichello, Liutzi. Ve 27.kole z první dobře vyjeté pozice letí Vettel do kačírku a odstupuje pro poruchu brzdové destičky pravého kola. V tu chvíli si vyjíždí Button na první místo a rychle začíná nabírat náskok před ostatními. Jeho vůz má menší zátěž, přičemž dobře zajeté pneumatiky, takže jeho postup, který se zdál zpočátku nepřiměřený se začíná vyplácet. Nakonec s velkým předstihem skoro 10 sekund vjíždí do cíle, který tentokrát odmávnul John Travolta.
GP Bahrainu: 1. J.Button, 2.R.Kubica , 3. F.Massa