GP F1 Bahrainu - po Formule 1, F1, závody, okruhy, týmy, sport, auto, | Constructors F1 Constructors F1

GP F1 Bahrainu - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 26.4.09 | Komentáře - M.Sanytrák 2009

J.Button si suveréně dojel pro vítězství. BROWN GP F1 vede mistrovstí světa jak v pilotech tak v poháru....

J.Button si suveréně dojel pro vítězství. BROWN GP F1 vede mistrovstí světa jak v pilotech tak v poháru konstruktérů F1.

Letošní GP Bahrajnu byla plně v režii vozů stáje GP BROWN, pouze výměny pneumatik a doplnění paliva bylo jediným výpadkem ve vedení závodu. Konečně se podařilo i stáji Scuderia Ferrrari utrhnout body mistrovsktví a vymazat tak nulu v pořadí. Tentokrát se uklidnil i pouštní vítr a písek neohrozil agregáty strojů. Po startu se do čela dostal okamžitě T.Glock následován Trullim, Hamiltonem a Buttonem . V druhém kole ihned v boxech Kubica a nakajima, oba mění přední křídlo po štouchu na startu. Střídání na čele závodu je dáno zajím vozů do boxů, přičemž na čele se pevně usadil J.Button, což se prakticky nezměnilo až do konce závodu. Chvilku byl v čele i Kimi Räikkönen, chvilku Trulli, Vettel, velké boje se odehrály ve středu závodního pole.

A.Sutil S.Bourdais

Konečné pořadí: J.Button, S.Vettel, J.Trulli.

J Button letos již vyhrál třetí GP, konečně se ukázala plná síla vozů BROWN, domnívám se, že nyní ve Ferrari litují, že si R.Browna nedokázali udržet. Sir Branson může být se svojí investicí zatím spokojen. Jsem hrozně zvědav, kdo letos vyhraje naši cenu Skokan roku F1 až dojde k jejímu vyhlášení po osmi závodech. Aspirantem je jednoznačně S.Vettel a J.Button, který ji již ale získal v minulosti.