GP F1 Belgie GP, F1, formule 1, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1

GP F1 Belgie GP, F1, formule 1, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

GP F1 Belgie

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 29.8.10 | Komentáře - M.Sanytrák 2010

V kvalifikaci F1 zvítězil M.Webber a převaha vozů Red Bull opět byla vidět.. Po startu vystřelil ......

V kvalifikaci F1 zvítězil M.Webber a převaha vozů Red Bull opět byla vidět.. Po startu vystřelil dopředu L.Hamilton, za ním Button a Kubica, start se nepovedl Webberovi a propadl se až na sedmé místo.Hned po startu začalo trochu pršet a Barrichello v šikaně naráží do Alonsa, který vyvázne, zajíždí do boxu a pokračuje v závodě.Rubens však ve svém 300. startu GP vypadává hned na začátku GP. Na trať vyjíždí saffety car.V 17.kole naraží Vettel do Buttona, který vypadává ,Vettel pokračuje po výměně předního křídla, ale dostává penalizaci projetím boxové uličky.26.kolo opět kontakt Vettela s Liuzzim, ten jede dál, ale Vettel opět do boxů s defektem zadního levého kola a propadá se na zadní pozice. 35. kolo, opět prší,ale Hamilton, Kubica a Webber jsou stále na trati, Hamilton s náskokem 13s na Kubiceho ztrácí a dostává se do kačírku, lehce škrtne o barieru z pneumatik. Všichni mění přechodné pneumatiky i Hamilton, Kubica a Webber. Kubica ztrácí během výměny své druhé místo a je třetí. 37.kolo stále prší, tempo se snižuje.38.kolo Vettel po páté v boxu a nazouvá pneu do mokra. F.Alonso dělá hodiny a naráží 2 krát do bariery, urazil si pravé přední kolo a stojí kolmo na trati, SC opět vyjíždí na trať. Hustě prší, vozy jsou opět za sebou za saffety carem. 40.kolo SC zajíždí do boxů. Klidný vláček do konce závodu, už se nepředjíždí - Hamilton, Webber, Kubica, Massa, Sutil, Rosberg, M.Schumacher, Kobajaši, Petrov, Alguersuari.