GP F1 Velké Británie 2011 GP, F1, formule 1, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

GP F1 Velké Británie 2011

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 10.7.11 | Komentáře - M.Sanytrák 2011

Tentokrát se postavil na pole position Mark Weber, hned za ním S.Vettel. M.Webberovi se však ...

Tentokrát se postavil na pole position Mark Weber, hned za ním S.Vettel. M.Webberovi se však poslední dobou starty nějak nedaří, tak tomu bylo i na GP Velké Británie. Hned po startu zaváhal a do čela se okamžitě dostal S.Vettel, který ihned získal mohutný náskok a v 6. kole to už bylo 4,5 sekundy. Hamilton z desátého místa se velmi rychle dostal až na pátou pozici, avšak ve čtvrtém kole chyboval a vyjel z dráhy. M Schumacher se srazil jeho vinou s Kobajašim a byl potrestán 10s zastávkou v boxech, tím se propadl do zadních pozic.
Klíčovým momentem byla delší zastávka v boxech S.Vettela, z které okamžitě těžili Alonso a Hamilton, načež Alonso na Ferrari začal mohutně odjíždět ostatním. S.Vettel však na starých pneumatikách nedokázal předjet Hamiltona, zajel do boxů pro nové, což posléze udělal i Hamilton a S.Vettel byl ihned na druhém místě. F.Alonso ujížděl a měl náskok přes deset vteřin.
Zajímavostí bylo odstoupení J.Buttona, mechanici mu nepřipevnili přední pravou pneumatiku, matice zůstala v pneumatické pistoli a neviděl to ani mechanik ani mechanik s „lízátkem" a pustili jej na trať, po ujetí pár metrů musel odsoupit. Tady začíná boj mezi Hamiltonem a Buttonem, jiné vysvětlení takového vnitřního incidentu ani snad nemůže být!!!!Stále s hovoří jenom o Sebastianovi a Markovi v týmu Red Bull Racing,ale daleko větší vnitřní boj a napětí, které není vidět, je v týmu McLaren. Za takovou chybou se něco nekalého skrývá.