Grand Prix Bahrainu - Bude to jako loni? F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Grand Prix Bahrainu - Bude to jako loni?

L.Pecháček | 11.3.06 | Komentáře - L.Pecháček 2006

Že bude vítězit Renault, Ferrari bude dohánět co se dá a McLaren že bude útočit z posledních pozic?

Že bude vítězit Renault F1, Ferrari F1 bude dohánět co se dá a McLaren že bude útočit z posledních pozic? První GP Bahrainu tak alespoň vypadala. Daleko zajímavější než loni byla sobotní kvalifikace, ve které se nyní oddělují zrna od plev. Nový systéme třídílný: po prvních patnácti minutách odpadá 6 pomalejších jezdců a na startu jim patří 17.-22. místo. Po dalších patnácti minutách odpadá dalších 6 jezdců , na startu 11. – 16. místo. V posledních dvaceti minutách se pak bojuje o prvních 10 míst. Mezi plevy tentokrát odpad Ralf Schumacher s Toyotou a Kimi Räikkönen, kterém se jeho McLaren rozpadl hned po prvních metrech na okruhu. Překvapením byla první dvě místa Ferrari. Pro M.Schumachera to byla rekordní 65. pole position , čímž vyrovnal rekord A. Senny. Dobré postavení si vybojovaly i vozy Honda F1 , 3. J.Button, 6. R.Barrichello. Celkem očekávané bylo 4. místo Alonsa a 5.místo Montoy.

Závod pak ukázel několik základních poznatků, ten nejpodstatnější je , že mistr světa Alonso neztratil nic ze svého mistrovství a že i letos bude mít vynikající vůz Renault. Stejné mistrovství prokázal Michael Schumacher, v jehož rukách budil nový vůz Ferrari 248 velmi dobrý dojem. Na jeho 85. vítězství to však nestačilo. Mistrovství prokázali i Kimi Räikkönen, když musel startovat až z posledního místa. Nejvíce ale překvapil nováček Nico Rosberg, který si při svém prvním startu v F1 dojel pro první 2 mistrovské body. Nechci předbíhat, ale bude-li šampionát takhle pokračovat, můžeme se těšit na zajímavé soupeření i nečekaná překvapení, prostě sezónu jak má být.