Grand prix Bahrajnu 2014 -po F1, Formule 1, grand prix, okruhy, závody, motor, monopost, AMG | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix Bahrajnu 2014 -po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 7.4.14 | Komentáře - M.Sanytrák 2014

F1

Lewis

Osvětlený okruh grand prix Bahrainu v Sakhiru byl dějištěm letošní dramatické grand prix formule 1 díky pilotům Mercedes AMG Petronsa F1 týmu.Start byl klidným  i když oba vozy formule 1 Mercedes AMG Petronas F1 odstartovaly jako blesky dopředu a za nimi zbytek startovního pole. Boje mezi oběma piloty probíhaly až do konce. Cílem jako vítěz projel L.Hamilton a za ním Nico Rosberg.

Po 25ti okruzích bylo pořadí následující - Hamilton, Rosberg, Bottas, Massa, Hülkenberg, Pérez, Alonso, Button, Vettel a Räikkönen.

Skvělé umístění během závodu si vyjely oba vozy Willimas Martini Racing, kde se V.Bottas pohyboval dlouhodou dobu na 3 místě, střídal ho F.Massa, avšak strategiie 3 zastávek je posléze posunula dolu a V.Bottas navíc musel připustit 3ti místo pilotovi Sahara Force India S.Perézovi, který si třetí místo udržel až do konce závodu.

V 31.kole se stala příšerná událost, V první zatáčce doslova Maldonado nabral monopost F1 Gutiérreze, který ve vzduchu udělal několik otoček přes hlavu a přistál na všech čtyřech, seděl dost dlouho otřesen, nakonec  vystoupil zdráv, okamžitě vyjel safety car, který tak rozjetý závod zůžil do za sebou jedoucícho vláčku monopostů F1. Esteban Gutiérrez dostal "pokutu" desti vteřin stop and go. Závod byl skutečným pokoukáníčkem a spokejenost diváků byla určitě skvělá.