Grand prix Španělska 2019 vytěžil nejvíce Lewis Hamilton, nejen že vyhrál,ale získal i bod za nejrychlejší kolo. F1, 2019, formule 1, grand prix,Barcelona, pořadí, monopost | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix Španělska 2019 vytěžil nejvíce Lewis Hamilton, nejen že vyhrál,ale získal i bod za nejrychlejší kolo.

Miroslav Sanytrák/kresby Lada Sanytráková | 12.5.19 | Komentáře - M.Sanytrák 2019

F1 2019

Dramatický start grand prix formule 1 Španělska.

Valtteri Bottas odstartoval celkem dobře, ale vedle něho byl ihned Lewis Hamilton, jeli chvilku vedle sebe a zezadu se tam nacpal Sebastian Vettel, Lewis si však podržel tvrdě vnitřní stopu a Sebastian Vettel se tam skoro už „nevešel“ , málem došlo ke kontaktu mezi Lewisem a Valtterim, Valtteri musel počkat a Lewis odletěl doslova dopředu .

Za ním nejlépe zvádl start Max Verstappen, který se dostal ihned před oba dva Ferrari.

1
1.kolo: Hamilton, Bottas, Verstapen, Vettel, Leclerc,

15.kolo: nic zvláštního se na špici nedělo, akorát Vettel pustil za ním jedoucího Leclerca.

20.kolo: Vettel má probrzděné přední kolo a konečně jde do boxů,ale propadá se opět  dozadu až na desátém místě.

23.kolo: Hamilton, Bottas, Leclerc,  Verstappen, Grosjean, Magnussen, Vettel, Albon, Gastly,Sainz.

24.kolo: Magnussen v boxecha propadá se na 14 místo. Poslední dvě místa zaujímají oba monoposty Williamsu, bohužel řekl bych.

Pit stop u týmu Mercedes V.Bottas : 2,5 sekundy, Leclerc u Ferrari 4,4 s, to také hovoří samo o sobě.

29.kolo: Hamilton, Bottas, Verstappen,Leclerc, Vettel, Gastly, Grosjean, Hulkenberg, Magnussen, Kvyat.

Mercedesy si opět jedou svůj závod.

37.kolo: Hamilton, Bottas, Verstappen, Vettel,Leclerc, Gastly,Grosjean, V.Bottas má zatím nejrychlejší kolo závodu. Mercedesy v tuto chvíli asi půjdou ještě do boxů kvůli pneumatikám, ale zatím se nic neděje.

38.kolo: Kvyat předjel Magnussena  a je na 8. Místě.

44.kolo: Max Verstappen do boxů  a propadá se na 4 místo , začíná stíhací jízda za Ferrrari. Lewis Hamilton začíná mít puchýře na zadním pravém kole, bude muset jít do boxů. Lewis jede o vteřinu pomaleji než Valtteri.

46.kolo: V.Bottas v boxech, Stroll a Norris  v kačírku po  kontaktu,  Noris je v kačírku  a na trať vyjíždí saffety car.

2

47.kolo: Lewis Hamilton v boxech, Leclerc v boxech .

48.kolo: Hamilton, Bottas,Verstappen, Vettel,Leclerc, Gastly,Grosjean, Magnussen, Kvyat,Sain, vláček jede za saffety carem, který jede ale dost pomalu, na trati je mnoho štěrku-kačírku.

52.kolo: Restart grand prix formule 1, saffety car zajíždí do boxů.

Lewis Hamilton si držel první místo dokonce, naopak ještě doslova šlapal na plyn.

Vyhrál Lewis Hamilton před svým kolegou V.Bottasem a třetí místo uhájil Max Verstappen. Gratulujeme všem.