HKC Racing přivezl z Vysokého Mýta další body HKC, motokáry, FR1, formule 1 | Constructors F1 Constructors F1

HKC Racing přivezl z Vysokého Mýta další body

Archiv HKC Recing | 25.6.12 | Závody

Snad nejznámější český motokárový areál ve Vysokém Mýtě hostil o uplynulém víkendu další podnik Moravského poháru. Jezdci mosteckého HKC Racing Teamu zde nasbírali hned několik věnců a výbornými výsledky obohatili svá bodová konta v příslušných třídách. Osmiletý Dan Skočdopole vyhrál v kategorii Baby 60, třináctiletý Michael Topinka vyjel stříbro ve třídě KF3 a vítané body získal i dospělý Václav Zborník za čtvrté místo ve třídě KZ2

Snad nejznámější český motokárový areál ve Vysokém Mýtě hostil o uplynulém víkendu další podnik Moravského poháru. Jezdci mosteckého HKC Racing Teamu zde nasbírali hned několik věnců a výbornými výsledky obohatili svá bodová konta v příslušných třídách. Osmiletý Dan Skočdopole vyhrál v kategorii Baby 60, třináctiletý Michael Topinka vyjel stříbro ve třídě KF3 a vítané body získal i dospělý Václav  Zborník za čtvrté místo ve třídě KZ2

Trať ve vysokém Mýtě je záludná, ale zároveň i dobře vyvážená. Stejně jako například v Písku, i tady musí závodníci bojovat i s poměrně výrazným převýšením. Ani toho se ale nejmladší člen týmu nelekl a už ve volných trénincích jezdil velice slušné časy. Dobře odjetou kvalifikací si pak zajistil postavení na špici a ve všech třech nedělních bodovaných rozjížďkách dokázal soupeřům ukazovat hlavně zadní nárazník své motokáry. Součet získaných výsledků jej pak logicky vynesl na první místo v celkovém víkendovém hodnocení. Michael Topinka měl tentokrát trochu ztíženou pozici faktem, že teprve v týdnu před závody získal nový podvozek Praga a neměl čas se s ním dokonale sžít. I tak ale se svou motokárou s motorem o objemu 100 kubických centimetrů jezdil hodně vepředu a vybojoval celkové druhé místo. „Projevilo se tu, že v HKC Akademii motorsportu jezdce připravujeme na to, aby byli schopní přizpůsobit se technice. Káru jsme přivezli skutečně jen několik dní před odjezdem do Mýta a na testování nebyl čas. Michael se musel srovnat s trochu odlišným chováním podvozku, než na jaké byl dosud zvyklý. Malinko jsme si pohráli s geometrií, ale hlavní je, že dokázal průběžně reagovat a s výsledkem jsme všichni spokojení," okomentoval situaci šéftrenér týmu Ivan Houzák. Dodal, že pro Michaela šlo o premiérový závod v nové kategorii a hlavně o přípravu na příští týden, kdy se tým zúčastní letošního prvního podniku oficiálního Mistrovství ČR v kartingu na trati v Potočišti u Chebu. „Tam už Michael musí v kategorii KF3 předvést, že si s károu rozumí naplno. Konkurence bude veliká a kromě Moravského poháru a KC Cupu  je republikové mistrovství logicky tím nejprestižnějším seriálem, který vůbec jedeme," uzavřel šéftrenér.