HKC Racing Team na prahu dvacáté sezóny HKC, motokáry, motokáry, formule 1 | Constructors F1

etina English Rusky

HKC Racing Team na prahu dvacáté sezóny HKC, motokáry, motokáry, formule 1 | Constructors F1 Constructors F1

HKC Racing Team na prahu dvacáté sezóny

Ivan Houzák/ HKC | 14.2.18 | Aktuality

HKC Most 2018

HKC Racing Team na prahu dvacáté sezóny

Mostecký závodní HKC Racing Team vstupuje do neuvěřitelné dvacáté sezóny v motoristickém sportu. Startuje v plné kondici a také v roce 2018 hodlá zasáhnout hned do několika disciplín a navázat na nesčetné úspěchy a mistrovské tituly, kterých její jezdci dosáhli v předchozích letech. Závody motokár, formulí na okruzích, minibiků, motokrosu i silničních motocyklů budou obohaceny o účast jezdců mostecké stáje, která pro tuto sezónu získala nového významného partnera. Je jím zahraniční společnost Lutopol, jejíž jméno se nově objevuje i v názvu celé závodní formace ze severu Čech.

HKC Racing Team - Lutopol bude své piloty nasazovat jako obvykle v Mistrovství ČR v kartingu, Poháru Autoklubu ČR, Mistrovství Evropy a vybraných podnicích mezinárodní série EasyKart.

Motokáry jsou základním stavebním kamenem ve vzdělávání nejmladších jezdců a stáj tak pokračuje v symbióze s HKC Akademií motorsportu, která se specializuje na vyhledávání a výchovu závodnických talentů. V nejnižší kategorii Školní 50 tak bude startovat letos teprve šestiletý Stanislav Kohout. Třídu Mini 60 obsadí Matvej Sonkin, Easy 60 Jiří Svoboda a Easy 100 Tomáš Novák.

Závody formulí na okruzích budou v roce 2018 doménou pilota Petra Zelenky, který bude s dvoulitrovým monopostem Renault bojovat ve vybraných seriálech a šampionátech s mezinárodní účastí na okruzích v České republice i v zahraničí.

Motocykly do portfolia HKC patří už mnoho let a letos bude premiérově zasažena také třída Minibike, které se bude účastnit nejmladší talent týmu, Standa Kohout. Motokrosové trati bude brázdit Ladislav Beňa a silniční i přírodní okruhy obsadí Mirek Kuchta. Ten po úspěších v předchozích sezónách pro letošek přestupuje z kubatury 125 rovnou do šestistovek a od tohoto přezbrojení očekává rozhodně zajímavé a nové zkušenosti. Vzhledem k tomu, že tým stojí teprve na samém začátku roku, jedná se ale zatím o základní soupisku, která se v průběhu sezóny může ještě rozšířit.

HKC Racing Team - Lutopol je tedy připraven pokračovat v bitvách o mistrovské body stejně jako v předchozích letech a úspěšně tak reprezentovat město Most, Ústecký kraj i Českou republiku.

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com