Kvalifikaci na grand prix formule 1 vyhrál Nico Rosberg - Mercedes AMG Petronas Tým F1 F1,Formule 1, construct, konstrukce, grand prix kanady 2014 | Constructors F1 Constructors F1

Kvalifikaci na grand prix formule 1 vyhrál Nico Rosberg - Mercedes AMG Petronas Tým F1

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 8.6.14 | Aktuality

F1

Nico Rosberg na monopostu Mercedes AMG Petrnas F1 vyhrál další pole position a nastupuje do dnešního závodu z první pozice, jak se zdá Nico na sobě pracuje a má velkou motivaci vítězit.Vše je vždy o sobní motivaci, ostatnbí je jenom technika a především také tým mechaniků a zázemí.

Z druhého místa startuje jeho týmový kolega Lewis Hamilton a uvidíme opět bratrovraženou darmatickou bitvu  či bude znatelný nástup Nco a jeho další výhra.

Sebastian Vettel startuje ze třetí pozice a uvidíme, zda Red Bull Racing monopost F1 půjde dopředu a ukáže všem záda.Může se stát cokoliv.

Valteri Bottas na Williamsu staruje ze nádherné čtvrté pozice a je vidět, že týmu Martiny Willimas Racing svědčí druhotný pohon alkoholu Martiny, který žene monoposty vpřed.

Felipe Massa si udržel výsledek tréninků a startuje z páte pozice, abych se přiznal Felipemu fakt letost držím palce  aby prosaditl rodinný tým Williamsů a získával stále více bodů. Body znamenají i peníze a ty potřebujeme všichni.

Za to Scuderia Ferrari bojue stále sama se sebou a vlajku ( mimochodem vlaje i na mém domě už 20 let) týmu hrdě nese vpřed pouze F.Alonso startující ze 7.pozice, snad mu ta sedmička přinese štěstí. Tady se mi zdá, že by tým potřeboval kouče zanjícího motivační dýchání a zvládnutí všeho, i technika jak se zdá zaostaává, resp je na "houpačce" , což nejme zvyklí u týmu rudých monopostů z Maranella.

1. Nico Rosberg Mercedes 1:16.471 1:15.289 1:14.874
2. Lewis Hamilton Mercedes 1:15.750 1:15:054 1:14.953 0.079
3. Sebastian Vettel Red Bull Racing-Renault 1:17.470 1:16.109 1:15.548 0.674
4. Valtteri Bottas Williams-Mercedes 1:16.772 1:15.806 1:15.550 0.676
5. Felipe Massa Williams-Mercedes 1:16.666 1:15.773 1:15.578 0.704
6. Daniel Ricciardo Red Bull Racing-Renault 1:17.113 1:15.897 1:15.589 0.715
7. Fernando Alonso Ferrari 1:17:010 1:16.131 1:15.814 0.940
8. Jean-Eric Vergne STR-Renault 1:17.178 1:16.255 1:16.162 1.288