Lewis Hamilton vyhrál grand prix formule 1 Saúdské Arábie. F1, formule 1, constructors, grand prix , Saúdská Arábie , Pirelli, pneumatiky, červená vlajka, | Constructors F1 Constructors F1

Lewis Hamilton vyhrál grand prix formule 1 Saúdské Arábie.

Formule 1 - Saúdská Arábie 2021

Dramatický souboj dvou rivalů pokračoval.

Trikrát se tentokrát v grand prix startovalo, poprvé normálně jak při každé grand prix, druhý a třetí start byl restartem díky haváriím na okruhu.

Z první řady staroval Lewis Hamilton a Valtteri Bottas, z druhé řady Max Verstappen a Charles Lecler.
Napětí před startem by se dalo krájet.

10.kolo: Mick Schumacher vylétl z trati a naboiral do zdi, která se musela z bezpečnostních důvodů opravit a závod byl zastaven-červená vlajka. Na trať vyjel safety car a mnoho pilotů vyměnilo pneumatiky Pirelli.

Restastart - z první pozice odstartoval M.Verstappen, za ním se rozjeli L.HAmilton, V.Bottas, E.Ocon a další. Po startu předjel Lewis HAmilton M.Verstappena, který se snažil mu předjetí vrátit a došlo k malému kontaktu a poškození předního křídla monopostu L.Hamiltona. Kontakt Leclérca na Ferrari s Perézem na Red Bullu, který svůj monopost roztočil, Mazepin boural s Rusellem a závod byl opět zastaven.

Zasáhlo FIA a dohodl s red Bullem po extempore Maxe a Lewise na výměně pozic a Max pustil před sebe Lewise, který předjel po kole před ním jedoucího Ocona a dostal se tak na čelo závodu.

23.kolo - zasáhl virtuální safety car, (celkově byl vyhlášenn třikrát) kontakt Vettel a Cunoda, který přišel o přední křídlo, další kontakt Vettel a Raikkonen.

1

V posledním kole se podařilo V.Bottasovi předjet na rovince o pár metrů  před ním jedoucího E.Ocona a Mercedesy bray doublle .

V konečné součtu průběžného pořadí mistrovství  formule 1 mají dva piloti stejný počet bodů : Lewis Hmilton a Max Verstappen a to 369,5 bodu. Poslední závod v neděli 12.12.2021 rozhodne o mistru světa. V poháru konstruktérů s přehledem vede Mercedes AMG Petronas tým formule 1 i když to se může v posledním závodě změnit, nepředpokládám to .

Domnívám se, že závod dost ovlivnila FIA svojí penelizací Red Bullu a jeho pilota Maxe Verstappena. NAopak výkon V.Bottase a jeho přínos bodů do týmu Mercdesu je pochvalou pro něho.