Mostecký autodrom zastavil prodej vstupenek na stěžejní závodní víkendy Nascar, motorsport, F1, GT MAsters, ADAC, | Constructors F1

etina English Rusky

Mostecký autodrom zastavil prodej vstupenek na stěžejní závodní víkendy Nascar, motorsport, F1, GT MAsters, ADAC, | Constructors F1 Constructors F1

Mostecký autodrom zastavil prodej vstupenek na stěžejní závodní víkendy

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 27.5.20 | Aktuálně

Autodrom Most 2020

Vzhledem k nejasné situaci kolem pandemie nemoci covid-19 a opatřením vlády proti jejímu šíření rozhodlo vedení společnosti AUTODROM MOST o zastavení prodeje vstupenek na stěžejní závodní víkendy.

1

Jedná se o mezinárodní mistrovství supersportovních vozů se základnou v Německu ADAC GT Masters, evropskou závodní sérii OMV MaxxMotion NASCAR Show a evropský šampionát okruhových tahačů Czech Truck Prix.

2

Mostecký závod ADAC GT Masters, jenž se měl jet 15. až 17. května, je definitivně zrušený. OMV MaxxMotion NASCAR Show se po dohodě s promotérem přesouvá z červnového termínu na víkend 13. až 15. listopadu. Czech Truck Prix by se pak měl uskutečnit podle plánu 28. až 30. srpna, a to jako zahajovací podnik letošní sezony. Vše ale zatím nasvědčuje tomu, že oba závody se budou muset obejít bez divácké kulisy.

„Povolený limit počtu osob na sportovních akcích to bohužel neumožňuje.

3

A i kdyby se maximální hranice do zahájení obou podniků výrazně posunula, nebude nám to stačit. Velmi obsáhlý je totiž ansámbl lidí tvořený závodními a organizačními týmy, zdravotní a bezpečnostní službou, rozhodčími či traťovými komisaři. Pro diváky tak zbývá zanedbatelný počet míst. To je důvod, proč jsme prodej vstupenek zastavili,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka autodromu Jana Svobodová.

Fanoušci, kteří již vlastní vstupenky na zrušený závod ADAC GT Masters, mohou žádat o vrácení peněz tam, kde vstupenky zakoupili. Pokud je objednali prostřednictvím webové stránky mosteckého autodromu, mohou se obrátit na provozovatele sítě Colosseum Ticket, více zde. „Kdo nebude chtít vstupné vrátit, podpoří autodrom v nelehké ekonomické situaci způsobené nezaviněným omezením provozu. Zakoupené vstupenky na závod série NASCAR a závod Czech Truck Prix zůstávají zatím v platnosti,“ upřesnila Svobodová.

V březnu a téměř celý duben byl autodrom v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru a nemoci covid-19 uzavřený. Až koncem dubna začali za přísných hygienických pravidel trénovat a testovat v areálu autodromu profesionální jezdci se svými týmy, později i rekreační jezdci. Vedle obou závodních okruhů autodrom posléze zpřístupnil i offroadový areál pro předem nahlášené jednotlivce na terénních motocyklech či čtyřkolkách.

Autodrom znovu organizuje také kurzy sportovní a bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu. Jejich účastníci jsou každý sám ve svém, případně vypůjčeném voze. Zdokonalit se mohou i řidiči motocyklů.

Více informací:

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2020) Copyright © (2011) Constructorsf1.com