Nico Rosberg zářil i jako vítěz první letošní grand prix F1. F1, formule, 1, Skokan, skokan roku , skokan roku F1 | Constructors F1 Constructors F1

Nico Rosberg zářil i jako vítěz první letošní grand prix F1.

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 17.3.14 | Komentáře - M.Sanytrák 2014

Letošní grand prix formule 1 v australském Melbourne byla dramatická od začátku do konce a nakonec se zdramatizovala ještě i po  samotném závodě. Zdramatizováním bylo rozhodnutí FIA  o diskvalifikaci na druhém místě se umístěného Daniela Ricciarda.

Zahřívací kola se tentokrát pro nerozjetí pilotů týmu Caterham jelo dvakrát. Z boxů startoval Max Chilton, Jules Bianch a Jules Bianchi, který ještě dostal penalizaci průjezdem boxovou uličkou za předčasné vyjetí z garáže.

Strat

Nico Rosberg vyrazil jako blesk a za ním se děly věci. Své postavení si udržel až do konce. Lewis Hamilton ztratil své pole position a propadal se, nakonec pro poruchu ve 4.kole odstoupil .

Hned po startu najel Kobajaši do před ním jedoucím F.Massou , oba dva skončili v kačírku. Massa potom vznesl protest,ale FIA jej neuznala.
Kobajaši

V.Botas narazil do zdi a musel skoro odstoupit ue závodu, mechanici jej však vrátili do závodu a on nakonec dojel na 6 místě, diskvalifikací Ricciarda se posunul nakonec na 5 místo, což je obrovských úspěchem stáje Williams MArtiny Racing( zde bych skoro věřil, že jim jejich hlavní sponzor MARTINIpřinese letos štěstí jak tomu bylo již historicky vstupoem MARTINI kamkoliv)

botas1

12. kolo, nástup Saffety Caru díky zbytkům z kolize Bottase,závod se opět rozjel v 15.kole.

Na druhých zastávkách byl první Jenson Button a to v 32.kole.Druhé zastávky uspořádaly piloty za sebou : Rosberg, Ricciardo, Magnussen, Button, Alonso, Hülkenberg, Vergne, Bottas, Räikkönen,Kvjat. Nováček Magnusen po vyřazení Ricciarda se nakonec umístil na druhém místě což je obrovským úspěchem. Na stupních vítezů se po dlouhé době umístili dva piloti jejich otcové jsou také závodníky formulí.