Porsche Cup, ale autíček modelářských ! Porsche, Cup, Zubří,Púchov, Dubnice, Covid, | Constructors F1 Constructors F1

Porsche Cup, ale autíček modelářských !

Martin Kumičak | 10.7.21 | MK Púchov

Závody MK Púchov 2021

Dňa 10.07.2021 náš MK Púchov a MK Zubří organizovali prvé preteky letného seriálu PORSCHE Cup.

Prvé preteky boli v sobotu v Púchove žiaľ iba za účasti pretekárov zo Slovenska. Pretekári z ČR neprišli, kvôli prísnym Covidovým opatreniam vstupu na územie SR . Pretekov sa zúčastnilo 20 pretekárov z Martina, Revúcej, Dubnice n.Váhom, z toho bolo 8 juniorov, ktorí boli samostatne hodnotení v kategórii Porsche 911 RSR. Juniori štartovali ako prví a aj napriek menším skúsenostiam, jazdili výborne a bolo vidieť, že tento autodráhový šport ich baví.

2

Juniori z Púchova boli členovia automodelárskych krúžkov a jazdili za CVČ Včielka Púchov. Prvé miesto si vybojoval Kučera Michal z Martina, na druhom mieste sa umiestil Samuel Vojcík z CVČ Včielka Púchov a na treťom mieste skončil Koterba Timo z Revúcej. Preteky sú vyhlásené v 3 kategóriách – Porsche 911 Carrera, Porsche 917K Carrera a Porsche Open. Prvé dve kategórie sa jazdia iba s autami Carrera s povolenými úpravami a pôvodnými motormi, tretia kategória Porsche OPEN je otvorená pre autá ľubovoľných výrobcov a ľubovoľné motory. Najúspešnejší pretekár Bednárik Roman vyhral s prehľadom všetky 3 kategórie a ako najúspešnejší pretekár, získal aj cenu - publikáciu Porsche s venovaním.