Projekt "Jedu s dobou" 2020 Jdu s dobou, Autodrom Most, F1, formule 1,bezpečnost | Constructors F1

etina English Rusky

Projekt "Jedu s dobou" 2020 Jdu s dobou, Autodrom Most, F1, formule 1,bezpečnost | Constructors F1 Constructors F1

Projekt "Jedu s dobou" 2020

Jana Svobodová/Autodorm Most | 23.9.20 | Bezpečnost i v F1

Jedu s dobou 2020

Dopravní expert: Projekt Jedu s dobou je pro seniory jedinečnou příležitostí

2

 

Za jedinečnou příležitost pro seniory dozvědět se informace o nejdůležitějších novinkách v pravidlech silničního provozu a naučit se je aplikovat v praxi, označil dopravní expert Jan Pechout účast v projektu Jedu s dobou. Jeho součástí jsou bezplatné kurzy bezpečné jízdy pro řidiče a řidičky ve věku 65 a více let. „Pokud nejste řidiči profesionálové, v naší republice si vás po získání řidičského průkazu nikdo dál nevšimne. Přitom zákon o provozu na pozemních komunikacích má za sebou za dobu dvacetileté platnosti více než 40 změn a doplňků. Platí zásada, že neznalost zákona neomlouvá, a tak by měl každý z nás ve vlastním zájmu tyto změny sledovat a řídit se jimi,“ upozornil.

3

Ze statistik dopravní nehodovosti vyplývá, že následky na životech a zdraví účastníků silničního provozu v seniorském věku nejsou příznivé. „Stejně jako motorkáře či kamioňáky nelze házet do jednoho pytle, i senioři za volantem jsou značně rozdílní. Obecně lze o nich říci, že jsou zkušenější, než mladí řidiči, dovedou lépe předvídat, odhadnout chování druhých účastníků silničního provozu, důsledně dodržují dopravní předpisy. Mají však pomalejší reakce, většina z nich hůře vidí, někteří mají problémy s rychlým pohybem, jsou až přehnaně opatrní a váhavější,“ vyjmenoval Jan Pechout.

Řada seniorů si podle něj nechce skutečný stav připustit. „Bohužel jsou to záležitosti, kde se projevuje takzvaný plíživý efekt. Když si zlomíte nohu, je změna rychlá a bolestivá, a proto ji vnímáte. Zhoršování zraku, prodlužování reakční doby nebo omezení hybnosti ale nikoli,“ vysvětlil.

4

Starší řidiči si často neuvědomují, že se stávají rizikovým faktorem. Neumějí se například přizpůsobit tempu a hustotě provozu, některým dělá problémy rychle reagovat na aktuální dopravní situaci: pomaleji se rozjíždějí v křižovatce, při pomalé jízdě se drží středu vozovky a jejich vozidlo je velmi obtížné předjet. „Vznikají tak nebezpečné situace, protože nedočkavci za nimi následně předjíždějí na nepřehledných a nebezpečných místech a jejich neodpovědné počínání často končí dopravní nehodou. Bohužel, mladší řidiči na způsob jízdy seniorů často reagují blikáním nebo houkáním. Znervózní je tím, a oni začnou dělat další zbytečné chyby,“ doplnil expert.

1

Osvěta s možností praktického nácviku zvládání krizových situací pod vedením zkušených instruktorů je proto pro řidiče z řad seniorů ideální příležitostí naučit se v silničním provozu pohybovat co možná nejbezpečněji. Vyzkoušejí si zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládání smyku, manévrování s vozidlem za různých okolností, vnímání rizika takzvaných mrtvých úhlů při pohledu z vozidla nebo rozpoznávání bezpečné vzdálenost při souběžné jízdě. Součástí bezplatného kurzu jsou také praktické ukázky první pomoci.

Organizátorem projektu Jedu s dobou je už třetím rokem Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR (AČR) ve spolupráci s Radou seniorů ČR. Finanční podporu poskytuje fond zábrany škod ve správě České kanceláře pojistitelů. Kurzy organizuje vedle mosteckého autodromu dalších sedm tuzemských center pro zdokonalovací výcvik řidičů. V Mostě nabízejí do konce roku ještě čtyři kurzy ve dvou termínech, a to 18. října a 22. listopadu. Více informací a přihláška zde.

Ideou vzdělávacího programu je navázat na celoživotní zkušenosti řidičů s cílem rozšířit jejich informovanost v oblasti legislativy, bezpečnosti silničního provozu a zdravovědy s následným ověřením jejich řidičských návyků. V roce 2019 absolvovalo bezplatný kurz bezpečné jízdy po celé republice více než 6000 seniorů.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com