Prokletí Zolderu trvá. Lacko první závod stříbrný, druhý nedokončil. FIA,ETRC, Buggyra, Adam Lacko, | Constructors F1

etina English Rusky

Prokletí Zolderu trvá. Lacko první závod stříbrný, druhý nedokončil. FIA,ETRC, Buggyra, Adam Lacko, | Constructors F1 Constructors F1

Prokletí Zolderu trvá. Lacko první závod stříbrný, druhý nedokončil.

Buggyra media | 15.9.18 | Aktuálně

FIA ETRC 2018

1 

Úřadující evropský šampion Adam Lacko dokázal hned v prvním závodě víkendu vybojovat druhé místo.

Druhou pohárovou jízdu, ale z důvodu prasklého brzdového kotouče nedokončil. I přes to navýšil svůj náskok na třetího Kisse na 29 bodů. Oly Janes si v sobotu dojel pro jeden stříbrný pohár v hodnocení nováčků.

2

 

SUPER POLE

V úvodním belgickém super pole zajel Adam Lacko třetí nejrychlejší čas, když vítězstvím šokovalAlbacete. „Antonio nám trochu vytřel zrak. Druhé místo by mi nevadilo, jelikož to vzhledem
k
umístění první zatáčky může představovat výhodu. Vyrážet ze třetí pozice už je zde obtížnější.jak se s tím ale popereme,uvedl Lacko.

Druhý pilot ve službách Buggyry Oly Janes zajel celkově dvanáctý nejrychlejší čas. Zolder je velmitěžký okruh. Ale na to, že jsem zde včera odjel svoje první kola, tak jsem spokojený. Na seznámenís okruhem je start ze šesté řady velmi dobrý,“ řekl Oly.

3

PRVNÍ ZÁVOD

Obhájce titulu zaznamenal velice povedený start do prvního závodu víkendu a posunul se na druhou pozici před aktuálně vedoucího muže šampionátu Jochena Hahna. Toho i přes nebezpečnéataky udržel za zády a dojel tak na druhém místě za Antoniem Albacetem. Zaznamenal tak dvanácté podiové umístění sezony. „Start se mi hodně povedl, využil jsem strkanice a protlačil se zaAlbaceteho na druhou příčku. Měl jsem půl závodu co dělat abych Jochena udržel za sebou. Druhoupůlku už jsem se ale soustředil jen na Albaceteho. Ten jel ale dobře,hodnotil první pohárovou jízduLacko.

Oly Janes dokončil úvodní závod na jedenácté pozici, která také znamenala stříbrné umístění
v hodnocení nováčků. „Jsem spokojený. Na to, že na tomto okruhu mám odježděno jen pár kol jedruhé místo v Grammer Cupu velice dobré,“ komentoval závod Oly.

 

DRUHÝ ZÁVOD

Po povinném prohození startovního roštu vyrazil Adam Lacko do druhého sobotního závodu ze čtvrté řady. Postupně se probojovával dopředu, ale v desátém kole z dvanácti ho zradil brzdový kotouč a musel tak ze závodu nedobrovolně odstoupit. Po startu jsem se propracovával kupředu, ale hodně mě zbrzdil Kiss, který se nechtěl své pozice jen tak vzdát. Tento okruh je velmi náročný nabrzdy, a to se nám také stalo osudným. Je to škoda, obzvlášť, když Jochen dojel nakonec druhý. Je tosnad již čtvrtý rok po sobě, co tu nedokončíme všechny čtyři závody,řekl Lacko zklamaně po druhé pohárové jízdě. I přes nedokončený závod Adam navýšil svůj náskok na třetího Kisse na 29 bodů.

Rodák z Bristolu i přes obdržené „Drive through penalty“ za překročení maximální povolenérychlosti na startu, dojel na dvanácté pozici. Na startu jsem si nepohlídal rychlost a dostalzbytečnou penalizaci, pak už se s tím nedalo nic velkého udělat. Okruh je to hodně náročný, alepostupně ho začínám číst. Zítra snad přidám nějaký bod,“ zakončil Oly.

 

FOTOGALERIE – Zolder - https://flic.kr/s/aHskECwK7T

 

Sledujte nás a nic vám neuteče!!

Photogallery Flickr: https://flic.kr/s/aHskKRv6Wa

Facebook: https://www.facebook.com/BUGGYRA/

YouTube kanál: https://www.youtube.com/user/BUGGYRAbrand

Twitter: https://twitter.com/buggyra_racing

Instagram: https://www.instagram.com/buggyra_racing/

 

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com