První body pro tým Janík-Motorsport ve virtuálních závodech! Mercedes-Benz Virtual GP 2023 , Janík, Motorsport | Constructors F1

etina English Rusky

První body pro tým Janík-Motorsport ve virtuálních závodech! Mercedes-Benz Virtual GP 2023 , Janík, Motorsport | Constructors F1 Constructors F1

První body pro tým Janík-Motorsport ve virtuálních závodech!

Kateřina Ťuková, | 16.3.23 | Aktuálně

Mercedes-Benz Virtual GP 2023

V úterý, 14.3.2023 odstartoval první závod šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2023 na australském okruhu Mount Panorama, kterého se účastnilo celkem 18 jezdců z 9 týmů.

Už kvalifikace ukázala, že favorité šampionátu budou zajíždět ty nejlepší časy na této jezdecky náročné trati a pak i celý závod povedou až do konce. Mezi jezdci je Mount Panorama tratí buď oblíbenou nebo neoblíbenou… nic mezi tím neexistuje. Tato trať v letošní sezóně Mercedes-Benz Virtual GP 2023 patří mezi ty náročnější. A hned jako první prověřila připravenost všech týmů a jezdců.

1

Náš tým vstupuje do šampionátu, jako nováček. Cílem je nasbírat zkušenosti, poznat Mercedes-AMG GT3 Evo, se kterým se pojede prvních 6 závodů z 12 a také se porovnat se soupeři.

První závod dopadl pro náš tým dle očekávání. Petr Nezhyba se umístil na 14. místě v kvalifikaci a Michal Dráber se kvalifikoval na 18. místě. Pro tento závod bylo našim úkolem přivézt auto do cíle a získat první body do šampionátu. A to se povedlo. Petr Nezhyba dojel do cíle na pěkném 12. místě a získal tak první 4 body a předvedl pár pěkných soubojů během závodu. Michal Dráber dojel na 14. místě, kdy bohužel během závodu trochu víc opřel auto o bariéru kolem trati a utrhl si přední spoiler na autě. Díky tomu neměl patřičnou rychlost a začal ztrácet. I přesto dovezl auto do cíle a získal 2 body do šampionátu.

Petr Nezhyba: „Závod proběhl víceméně dle očekávání a dá se říct i přání. Kvalifikace se povedla na 14. pozici, se kterou jsem se přetahoval první půlku závodu s Davidem Urbančíkem a měli jsme pár pěkných momentů. Do žádného většího souboje jsem se ale nepouštěl, protože jsem si nebyl na této trati vůbec jistý a chtěl jsem auto dovézt do cíle. Výsledná 12. pozice je pro mě úspěchem. Je to první závod a uvidíme, co bude dál. „

2

Michal Dráber: „Čekal jsem, že první závod pro mě bude složitý. Z této trati mám obrovský respekt. Hlavně jsem nechtěl udělat chybu a vyřadit se ze závodu. Ideální závodní pace jsem našel až v půlce závodu, což ale bylo pozdě a ztrátu už jsem nedokázal stáhnout. A navíc jsem bohužel trochu víc opřel auto o svodidla a utrhl jsem spoiler. Pro příští závod to chce mnohem víc tréninku.“

Další závod náš tým pojede na okruhu Daytona 28.3.2023. Pro tento závod je cílem opět atakovat TOP 10 a opět získat více bodů.

Záznam ze závodu na YT Virtual GP:  https://www.youtube.com/watch?v=LAv7-a2DoLg

Foto: Mercedes-Benz Virtual GP 2023 - 1. závod - Mount Panorama - GT3, iRacing

 

 

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2024) Copyright © (2011) Constructorsf1.com